Так амбулаторія стане опорною медичною точкою з сімейним лікарем у штаті, який матиме графік відвідування ФАПів у селах. Лікарі будуть в окремі дні виїздити у села, де немає амбулаторії, і там приймати пацієнтів. В інші дні у ФАПах працюватимуть медсестра або фельдшер, тобто на кожному ФАПі гарантовано буде медпрацівник.
— Медична реформа не передбачає фельдшерсько-акушерських пунктів у селах, вона передбачає амбулаторію і сімейного лікаря у ній. У нашій громаді нові сучасні сільські амбулаторії є в селах Пісків і Великий Стидин. Але закривати ФАПи в селах, де немає амбулаторій, ми в жодному разі не будемо, — каже в. о. першого заступника міського голови Костополя Олексій Кособуцький. — Однак і в такому складі, як на деяких ФАПах нашої Костопільської громади, де немає ні лікаря, ні медсестри, а є лише санітарка і три охоронці, він працювати не може. Зараз усі ФАПи працюють і мають фінансування, але цьогоріч ми змінимо штатний розклад і запропонуємо нову раціональну схему надання первинної медичної допомоги, яка передбачатиме наявність медпрацівника на кожному ФАПі і прийом лікаря у визначені дні.
У тих селах, де ФАПи працюють у старих і непридатних приміщеннях, їх переселять в інші, умови в яких відповідають вимогам ФАПу. Приміром, у Великому Мидську тепер простоює добротна і доглянута будівля колишньої сільради. Зараз розглядають питання про перенесення сюди ФАПу.
А у Гуті, де ФАП працює у хорошій просторій будівлі, планується відкрити у ній ще й офіс сільського старости. Будівлі колишньої сільради знайдуть інше призначення, можливо, облаштують під житло для багатодітних чи інших громадян, котрі потребують житла.