Проведення судової реформи в Україні сприятиме європейській інтеграції нашої держави. Про це сказав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час зустрічі з Віце-президентом Європейської Комісії з питань міжінституційних відносин та прогнозування Марошем Шефчовичем (на знімках).
«Чисті, прозорі і зрозумілі суди допоможуть боротися з корупцією, тому що легко можна буде обстоювати свої права і громадянам України, і бізнесу. Так само це допоможе нашому руху в бік Європейського Союзу», — зазначив він.
Дмитро Разумков підкреслив, що геополітичний курс України закріплений у Конституції. «Але, щоб досягти мети, треба відповідати бага-тьом чинникам. Один із них — верховенство права і розуміння того, що закон повинен бути один для всіх», — сказав глава парламенту.
Він додав, що в цьому контексті важливими є законопроекти, які сьогодні стоять на порядку денному Верховної Ради. Дмитро Разумков поінформував, що парламент ухвалив Закон України «Про судоустрій і статус суддів» та деякі закони України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також відзначив, що нині на розгляді перебувають законопроекти щодо діяльності Вищої ради правосуддя (реєстр. № 5068 та № 5069).
Глава парламенту підкреслив, що реформа судочинства є однією з ключових, оскільки вона сприятиме розвитку держави за різними напрямами, зокрема економічним, посилить інвестиційну привабливість країни.
Як зазначив Дмитро Разумков, питання безпеки є викликом не лише для України, а й для інших розвинених держав світу. «Ми дуже цінуємо позицію Європейського Союзу, Європейської Комісії щодо ситуації, яка вже багато років є на території України: це і війна на сході нашої держави, і тимчасово окуповані території Криму», — сказав він.
Глава парламенту зазначив, що принципова позиція ЄС упродовж багатьох років допомагає Україні боротися з російською агресією. Також він додав, що Україна розраховує на економічну підтримку та збереження сталої підтримки в питанні безпеки.
Прес-служба апарату Верховної Ради України.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.