Її організували підприємці, що займаються міжнародними пасажирськими перевезеннями.
За попередніми оцінками, від початку пандемії такий «підробіток» дозволив їм збагатитися на більш як півмільйона гривень.
Підробки з негативними результатами, начебто видані вітчизняними та іноземними медичними лабораторіями, пропонували як громадянам України, так й іноземцям. Їх виготовлення займало кілька годин. А вартість становила від 300 гривень до 20 євро — залежно від «рівня» фальшивки.
Фальсифіковані сертифікати використовувались для швидкого та безперешкодного перетину кордону, та щоб уникнути 14-денної самоізоляції після повернення в Україну.
Зловмисники надсилали їх замовникам за допомогою каналів електронного зв’язку в усі регіони України та за кордон.
Наразі задокументовано майже 50 епізодів використання цих фальшивок при перетині державного кордону.
Під час проведених обшуків вилучено: більш як 1000 електронних документів з ознаками підробки, зокрема довідок з негативним ПЛР-тестом; ПЕОМ та мобільні термінали; іноземна валюта, отримана від протиправних оборудок; підроблені печатки медичних установ; інші докази, що підтверджують незаконну діяльність.
У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч. 3 ст. 358 (підроблення, збут чи використання документів, печаток, штампів та бланків) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії.
Викриття протиправної діяльності проводилося спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.
Про це повідомила прес-служба УСБУ в Рівненській області.