Наталія Добринська з чоловіком Костянтином.

Що побажала олімпійцю-земляку Олегу Царькову, а також уболівальникам?

Наталія Добринська разом із чоловіком Костянтином і двома дітками — Дарієм й Алісою — у ці дні подорожують Америкою. Каже, у них за океаном багато друзів. Син Дарій готується до школи. Батьки зробили йому своєрідний подарунок. Наймолодшого Максимка залишили у Вінниці, він під надійною опікою бабусі Любові Аполінаріївни і дідуся Володимира Степановича.

Ще малий, а вже вгадав переможця з плавання

«Зараз ми в Орландо, це місто у центрі штату Флорида, — розповіла Наталія 26 липня. — Поселилися в готелі. Тут на кожному кроці, на кожному поверсі телевізори транслюють Олімпіаду. Люди дивляться, уболівають за своїх спортсменів. У місті багато рекламних бордів, присвячених Олімпіаді, підтримці американських олімпійців. Те само бачили у Нью-Йорку. Така підтримка дуже приємна для спортсменів. Вони це відчувають. Сподіваюся, в Україні так само всі телевізори в кафе, ресторанах, готелях транслюють Олімпіаду. Дуже хочу, щоб у нас постійно підтримували не тільки олімпійців — усіх спортсменів, щоб більше уваги приділяли розвитку спорту і його популяризації».

Наталія радить дивитися Олімпіаду дорослим разом зі своїми дітьми. Вона із сином була біля телевізора, коли змагалися плавці. Дарію у грудні виповниться сім років, але він уже займається плаванням. «Дивися, Дарію, дядя плаває, як ти», — сказала синові. «Мамо, я так само відштовхуюся від тумбочки, як і вони», — почула у відповідь.

Під час перегляду мати розповіла хлопчику, що таке Олімпійські ігри. Згадала, як вона змагалася на Олімпіаді, як її нагородили золотою медаллю. Звернула увагу, що синові стало ще цікавіше дивитися змагання. Хлопчик ще більше прикипів до екрана. А тоді несподівано здивував маму. Сказав, що переможе той плавець, який на третій доріжці. Так воно й сталося: першим до фінішу прийшов той, на кого вказав хлопчик.

На її думку, дорослих теж треба заохочувати, щоб знайшли для себе інтерес. Бо спорт — це не тільки цікаво, це ще й здоров’я. «Спорт — це те, чим має займатися кожен, щоб почуватися добре і мати гарний вигляд, — каже Наталія. — Олімпіада — чудовий стимул для цього». Вона жодного дня не проводить без активних занять. Нині, наприклад, мало не щодня «експлуатує» велосипед. І не тільки...

«Бажаю влучити в самісіньке «яблучко»

Такими словами Добринська відповіла на прохання висловити свої побажання земляку-олімпійцю Олегу Царькову. Він — єдиний зі спортсменів, хто представляє наше місто на Олімпіаді у Токіо. «Удача усміхнеться тоді, коли спортсмен зуміє побороти свої хвилювання перед стартом, — переконана олімпійська чемпіонка. — Для цього потрібен досвід. Він дається тільки під час виступів. На нинішній Олімпіаді робити це буде складніше, ніж раніше. Чому? Бо було менше змагань.

Локдаун став на заваді».

Відсутність глядачів на трибунах, на думку Добринської, для когось може мати позитивний вплив. І навпаки, є спортсмени, яких трибуни заводять, і тоді вони демонструють свої здібності, як то кажуть, по максимуму.

«Думаю, медалі будуть, їх буде багато у різних видах спорту», — каже Добринська. Щоправда, не уточнює, скільки їх може бути, навіть після того, коли запитую: «Багато — це скільки? 20, як бувало не раз, або більше чи менше?».

«У нас є молодь, є досвідчені олімпійці, тому від них очікуємо перемог, — продовжує співрозмовниця. — Перспективу стати переможцями або призерами мають легкоатлети. У нас точно є за кого уболівати. Відчуваю, що буде ще якась «сіренька конячка», на яку, можливо, не дуже сподіваються, а вона візьме і «вистрелить», покаже світовий результат».

Добринська закликає усіх уболівальників підтримувати наших спортсменів. «Тримаймо за них кулачки і віримо, що українські олімпійці — найкращі у світі», — каже вона.

«Ти мене скрізь знайдеш...»

16 серпня 2008 року стало одним з найщасливіших днів у житті Наталії Добринської. Тоді у Пекіні на літній Олімпіаді вона виборола золоту медаль з багатоборства. Цікавлюся, чи була після того ще раз у столиці Піднебесної.

«На жаль, ні, але планую і дуже хочеться, — продовжує вона. — Хочеться ще раз побувати у тому знаковому для мене місці, заглянути на стадіон. Він має назву «Пташине гніздо». Це найкращий стадіон, який мені доводилося коли-небудь бачити. Не тому, що я отримувала там золоту медаль. А тому, що спортивна споруда збудована у чудовому стилі».

Чоловік Наталії Костянтин уже побував у «Пташиному гнізді». Біля стадіону викарбувані імена медалістів Олімпіади-2008. Зрозуміло, є серед них і прізвище вінничанки. Костянтин сфотографував напис і показав дружині. «Ти мене скрізь знайдеш!» — відповіла Наталія, і обоє весело розсміялися.

Її рекорд тримається майже десять років

Після перемоги вона продовжувала виступи на змаганнях. У 2012 році взяла участь у складі збірної України з легкої атлетики у чемпіонаті світу у закритих приміщеннях. До турецького Стамбула тоді прибули 1540 спортсменів зі 158 країн.

Добринська встановила світовий рекорд — набрала загалом 5013 очок (попереднє досягнення становило 4991). Відтоді і досі рекорд нашої землячки ніхто з багатоборців не перевершив.

Нині Наталія Добринська очолює комісію Національного олімпійського комітету України «Жінки в спорті», входить до складу виконкому НОК, є членом Європейської асоціації атлетів.

Вінниця.

Фото з відкритих джерел.