Насамперед у питанні децентралізації влада виходить на фінальний текст. За словами Р. Стефанчука, «дійшли згоди вже практично з усіх параметрів, лишилися кілька нюансів». Зокрема, щодо того, чи буде статус юридичної особи в територіальних громад.
«Як фахівець із цивільного законодавства можу сказати, що в юридичних осіб є таке право, як об’єднання, роз’єднання, злиття. Чи не призведе це до сепаратизму на державному рівні, якщо ми надамо такий статус? Це як елементарний приклад», — пояснив він.
За словами Р. Стефанчука, є різні позиції щодо питань: залишати чи не залишати районні ради, чи є голова органом, чи посадовою особою, бо «тут виникає ціла низка проблем щодо наділення його повноваженнями».
«Важливим є також розв’язання питань щодо процедури розпуску та низка інших. І тому нам треба вирішити ці питання, щодо яких у нас уже висловлені всі аргументи. Просто необхідно ухвалити політичне рішення», — вважає політик.
Р. Стефанчук сподівається, що приблизно до кінця вересня законопроект буде зареєстрований у Верховній Раді. «Зараз стоїть питання завершення юридичного шліфування тексту. І я дуже сподіваюся, що до Дня місцевого самоврядування ми вже спробуємо це на якійсь стадії вирішити», — повідомив Перший заступник голови парламенту в інтерв’ю «РБК-Україна».
Нагадавши, що для змін до Конституції необхідно дві сесії, Р. Стефанчук додав: якщо на нинішній сесії законопроект буде ухвалено в першому читанні, то вже в лютому буде можливість проголосувати за нього в другому читанні.
За повідомленням секретаріату Першого заступника Голови Верховної Ради України.