Як писав «Голос України» у номері за 7 жовтня, скандал вибухнув у понеділок у кабінеті очільника банку, якому не сподобалося одне із запитань журналістів-розслідувачів і він наказав охороні забрати відеокамери і знищити записи. Одному з журналістів вдалося записати на аудіо, що відбувається. Представники редакції викликали поліцію. Наступного дня «Схеми» відновили і оприлюднили кадри нападу на журналістів під час інтерв’ю, яке для керівників «Укрексімбанку» стало фатальним.

У середу представники поліції і прокуратури прийшли в офіс банку вручити підозру фігурантам кримінального провадження щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів «Схем». Адміністрація банку заявила право-
охоронцям, що один ініціатор конфлікту наразі склав повноваження (йдеться про Мецгера, якого наглядова рада фінустанови екстрено відсторонила на час розслідування), другий написав заяву про звільнення. Однак у прокуратурі підкреслили, що фігуранти скандалу на той момент не були звільнені і повинні перебувати на робочому місці. Але в банку запевняли, що їх немає.

Учора речник Київської міської прокуратури Надія Максимець повідомила, що двом підозрюваним у перешкоджанні діяльності журналістів у будівлі «Укрексімбанку» повідомлено про підозру, також їм вручено повістки з викликом на допит (ідеться про директора департаменту інформполітики «Укрексімбанку» Володимира Пікалова та голову правління Євгена Мецгера). Їм загрожує покарання у вигляді штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого, поінформувала поліція Києва на своїй офіційній сторінці в Фейсбуці.

Там само зазначено, що вивчається участь третьої особи, дії якої зафіксовано на відео, опублікованому журналістами, і причетність інших осіб. За результатами перевірки їхнім діям буде надано відповідну правову кваліфікацію.

Відсторонений очільник «Укрексімбанку» Євген Мецгер підтвердив своїм постом у Фейсбуці, що о 9-й ранку за місцем проживання отримав підозру від прокуратури і готовий у повному обсязі співпрацювати зі слідством. Він висловив «щирі вибачення перед журналістською спільнотою і особисто перед Кирилом Овсяним і Олександром Мазуром (журналісти «Схем»)»...

Зі свого боку народний депутат з фракції «Європейська солідарність» Вікторія Сюмар на своїй сторінці у Фейсбуці виклала фрагмент запису скандального інтерв’ю, де журналіст ставить «фатальне» запитання Євгену Мецгеру про кредит, наданий очолюваним ним державним банком особам, пов’язаним з так званою «ДНР». Саме це запитання вивело з рівноваги тепер уже фігуранта справи про перешкоджання журналістській діяльності. За словами В. Сюмар, це схоже на приховування злочину з фінансування тероризму.