Дивізіони С-300ПС/ПТ, Бук-М1, С-125М1 та Оса-АКМ зі всієї України успішно відстрілялися, знищили повітряні цілі і повернулися до пунктів постійної дислокації.
За легендою навчань, створене угруповання військ ППО обороняло важливі державні об’єкти від ворожих ракетних ударів та авіанальотів. Так, на початку навчання українські винищувачі Су-27 і МіГ-29 та штурмовики Су-25 «підігравали» підрозділам зенітних ракетних та радіотехнічних військ, виконуючи польоти у ролі контрольних цілей для засобів ППО. Після тренувальних днів із заліковими імітаційними пусками розрахунки почали реальні бойові стрільби по повітряних мішенях.
Першими відстрілялися розрахунки зенітних ракетних комплексів малого радіусу ураження С-125 М1 та «Оса-АКМ». Їхніми цілями були малорозмірні літальні апарати — ворожі безпілотники, що виконували розвідувальну місію наших позицій. Імітували БПЛА противника ВР-2 «Стриж» та освітлювальні артилерійські снаряди.
Далі у протиповітряний бій вступили «Буки» і «С-300». Цьогоріч їхня робота здебільшого була спрямована на відбиття ракетного удару. Повітряними мішенями, що імітували політ крилатих ракет, були БПЛА ВР-3 «Рейс». Керівники навчань подбали про високу інтенсивність завдань і максимальне наближення до реальних бойових умов. Оперативна обстановка змінювалася щодесять хвилин. Постійно змінювалися і бойові завдання, і підрозділи, які мали їх виконувати. Це сприяло динамічності навчань та тримало у напруженні розрахунки. Ракетникам часто доводилося імпровізувати, знаходити нестандартні рішення, аби відбити повітряний напад ворога.
Загалом розрахунки здійснили понад тридцять пусків зенітних керованих ракет по повітряних цілях. Під час навчань також показала свою ефективність система мобільних командних пунктів. Їхня робота була організована відповідно до концепції розподілених пунктів управління за прикладом досвіду держав—членів НАТО.
Фото автора.