Про це зазначив Руслан Стефанчук під час інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання «ГОРДОН» Олесі Бацман.
На думку Руслана Стефанчука (на знімку), для українців «як для глибокої історичної нації» є дуже близькою конкуренція влади.
«Україна має потяг до певного гетьманського підходу в управлінні державою. Має бути гетьман як опора. І має бути парламент (або будь-яке інше віче), який ухвалює справедливі рішення. В Україні є дуже великий запит на справедливість. Жага справедливості — вона є. Тому цей баланс влади, безперечно, врівноважує всі питання», — наголосив Голова Верховної Ради України.
Руслан Стефанчук також додав, що в Україні вже майже 30 років спотворюється сприйняття керівництва парламенту.
«Україна — парламентсько-президентська республіка. Не спікерсько-президентська. Не віце-спікерсько-президентська. А саме парламентсько-президентська. Тож на одній чаші терезів перебуває весь парламент, зі своїми плюсами та мінусами. Себе ж асоціюю з частиною цього парламенту, і є одним із чотирьохсот п’ятдесяти... Я перший серед рівних, але не перший над рівними. Це важливо усвідомлювати», — наголосив Руслан Стефанчук.
Він розповів про своє бачення ідеального парламентарія.
«Ідеальний парламентарій — той, хто пише якісні закони. І в результаті прийняття цих законів суспільство відчуває покращення. Це для мене справді ідеал, і я принаймні намагаюсь цьому відповідати», — зазначив Руслан Стефанчук.
Секретаріат Голови Верховної Ради України.
Фото з сайту rada.gov.ua