Про це повідомила Генпрокурор Ірина Венедіктова на своїй сторінці у Фейсбуці.
«Прокурори Офісу Генпрокурора та слідчі ДБР повідомили про зміну підозр та нові підозри дев’яти членам організованої злочинної групи колишнього Президента України, які допомагали йому залишитись при владі, придушуючи протести на Майдані силою. Минулої п’ятниці про нову підозру також повідомлено самому екс-президентові», — написала вона.
За словам Генпрокурора, серед підозрюваних — колишні міністр внутрішніх справ, керівник ГУМВС України в м. Києві, їхні заступники, командир столичного полку міліції особливого призначення «Беркут», командувач внутрішніх військ МВС, міністр оборони, голова Служби безпеки та його заступник. Їх уже притягували до відповідальності за 468 епізодами подій на Майдані. Наразі слідчі зібрали докази причетності цих екс-посадовців за 1019 епізодами, зафіксованими у найкривавіші дні Революції Гідності — 18—20 лютого 2014 року.
«Члени організованої злочинної групи на виконання незаконної вказівки її керівника — на той час Президента України, залучивши підлеглих працівників МВС, СБУ, військовослужбовців ЗСУ, вчинили та організували низку злочинів: перевищення правоохоронцями влади та службових повноважень, умисні вбивства та закінчені замахи на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також терористичний акт. Їх метою було незаконне перешкоджання акціям протесту в центрі Києва, а результатом — масові жертви серед мітингувальників, в тому числі протиправне заподіяння смерті 67 особам. Загалом від таких дій підозрюваних постраждали 887 цивільних осіб та 132 працівники правоохоронних органів», — заявила Венедіктова. І уточнила, що злочини, які інкримінують колишнім посадовцям, досліджуються у так званій материнській справі Майдану, фініш розслідування якої є «нашою ключовою метою на цей рік».
Зокрема, йдеться про вчинення теракту в першій половині дня 18 лютого 2014 року під час ходи до Верховної Ради на підтримку змін до Конституції, що обмежували повноваження Президента, про спроби силового розгону Майдану під виглядом проведення антитерористичної операції у другій половині дня 18 лютого до ранку 19 лютого 2014 року, коли сталася пожежа в будівлі Федерації профспілок України. А також — про розстріли мітингувальників «чорною ротою» київського «Беркута» 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській, коли було вбито 48 беззбройних майданівців та поранено 85 учасників Революції Гідності.