Народна депутатка є найбільш активною серед депутатів-мажоритарників Київщини, сприяючи соціально-економічному розвитку об’єднаних територіальних громад 96-го виборчого округу. Крім того, Василевська-Смаглюк у лідерах з розроблення найбільш прогресивних законів, які покращують інвестиційний клімат у нашій країні, захищають бізнес та інвесторів, а також сприяють детінізації національної економіки, її цифровізації, а отже, і зростанню надходжень до державного бюджету задля підвищення соціального захисту українців, модернізації освіти, медицини, інфраструктури, захисту довкілля та підвищення рівня громадської безпеки.
Медичні заклади отримали сучасне обладнання
З ініціативи, за сприяння або за підтримки Ольги Василевської-Смаглюк за ці два роки на її виборчому окрузі реалізовано проектів розвитку громад на загальну суму 138 млн 600 тис. грн. У процесі реалізації перебувають проекти й об’єкти на загальну суму 132 млн 500 тис. грн. Ще 31 млн 800 тис. грн передбачено на подальшу реалізацію проектів розвитку та підтримки громад. Левова частка з цих грошей була виділена з державного бюджету.
У фокусі уваги депутатки перебувають насамперед медицина та освіта. Особливо показово, що йдеться переважно про сільську місцевість, яка десятиліттями була обділена увагою держави.
Так, за 2019—2021 роки була збудована амбулаторія первинної медичної допомоги в селі Луб’янка (Бучанська громада), проведено капремонт приймального відділення екстреної терапії у Славутичі. Відремонтовано станцію екстреної допомоги та вхідної групи в амбулаторію в Немішаєвській громаді. Проведена реконструкція приймального відділення в Іванківській лікарні та встановлене сучасне діагностичне обладнання, там же здійснено капітальний ремонт приміщення під рентгенвідділення та облаштовано його сучасною медичною апаратурою.
Крім того, медичні заклади отримали сучасне обладнання. Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги — мамограф. Славутицька міська лікарня — фібробронхоскоп та відеоларингоскоп. Бородянська центральна районна лікарня — ультразвукову діагностичну систему.
Іванківська центральна районна лікарня — відеоларингоскоп, цифрову рентгенівську систему та нові медичні каталки. Поліська центральна районна лікарня — електрокардіограф, цифровий мікроскоп та високоточний тонометр для вимірювання внутрішнього тиску.
У сфері освіти так само приділяється належна увага сільській місцевості. За програмою «Спроможна школа для кращих результатів» повністю реконструйовано Пісківську школу імені Ніни Сосніної (Бучанський район) та Іванківську школу.
У школах сіл Луговики, Мар’янівка та Вовчків колишнього Поліського району було встановлено сучасні дитячі ігрові майданчики. А ще в Мар’янівській школі реконструювали спортзал, а в Луговицькій — санвузли.
У Бучі збудовано гімназію на 14 класів. В Іванкові повністю реконструйовано систему теплопостачання в школі № 2. У Славутичі реконструйовано школу № 2 включно з покрівлею, а також облаштовано пандус в школі № 4.
Проведено реконструкцію шкіл-садків у Красятичах, Максимовичах і Радинці колишнього Поліського району. До того ж у Радинці ще й встановили спортивний майданчик зі штучним покриттям.
Термомодернізували садок «Золота рибка» в Блиставиці Бучанської громади. А в Нових Петрівцях збудували дошкільний заклад «Петрик» на 230 місць.
Триває ремонт харчоблока в їдальні Немішаєвської школи № 1, а невдовзі будуть облаштовані STEAM-класи у навчальних закладах Пірнівської громади.
У Бородянці облаштували футбольне поле. Вишенька на торті — будівництво Академії спорту в Бучі, яка була урочисто відкрита на 30-річчя Незалежності як один із об’єктів програми Президента України «Велике будівництво».
Не забули й про інфраструктуру. У селі Мироцькому Бучанського району реконструювали дорогу, в Славутичі — трубу центральної котельні, у Романівці колишнього Поліського району — вуличне освітлення. Триває будівництво зони відпочинку навколо озера в Мироцькому, парків у Іванкові та Демидові, облаштування сучасних дитячих майданчиків у Іванківській, Поліській, Бородянській та Немішаєвській громадах.
Розглянуто понад дві тисячі звернень
Ольга Василевська-Смаглюк за час свого депутатства розглянула понад дві тисячі звернень громадян. Провела більш як сотню прийомів виборців. Уперше в Україні серед народних депутатів організувала мобільну приймальню, яка кілька разів на рік робить об’їзд найвіддаленіших сіл, мешканці котрих не мають можливості приїхати в 6 приймалень, що функціонують стаціонарно в Бучі, Іванкові, Вишгороді, Поліссі, Бородянці та Славутичі.
За результатами прийомів громадян у різні державні установи та органи місцевого самоврядування скерувала понад дві тисячі депутатських звернень, а 34 депутатські запити виголосила з парламентської трибуни на пленарних засіданнях Верховної Ради України.
Разом із колегами по парламенту і самостійно вона виступила співавтором і автором 109 законопроектів, з яких 32, тобто кожна третя законодавча ініціатива, стали законами.
Крім того, народна депутатка подала більш як тисячу змін і доповнень ще до 37 законопроектів, з яких понад вісім сотень її правок були враховані по суті.
Василевська-Смаглюк працює у Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, в якому очолює підкомітет з питань функціонування платіжних і інформаційних систем та запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Тож більшість її законодавчих ініціатив стосуються детінізації української економіки, її цифровізації та створення сприятливого інвестиційного клімату.
Серед прийнятих законів, в яких депутатка виступила автором чи співавтором, напевно найбільш значущий — про створення Бюро економічної безпеки, який забирає функції розслідування економічних злочинів зі сфери компетенції Державної фіскальної служби, Нацполіції та СБУ і передає їх новоствореному бюро.
Цей закон — багаторічна рекомендація й вимога з боку Європейського Союзу, МВФ та інших наших західних партнерів щодо покращення інвестиційного клімату в нашій країні та боротьби з корупцією.
Як показало саме життя, життєво необхідним став закон про додаткову підтримку платників податків на час пандемії в умовах карантинних обмежень, а також закон про забезпечення електронного обліку й звітності платників єдиного податку. Ці закони дали змогу підтримати малозабезпечених громадян та український мікро- й малий та середній бізнес у складний час.
Закон про впорядкування колекторської діяльності, який передбачає створення Нацбанком реєстру колекторських компаній і суворий нагляд за ними, а також регламентацію власне колекторської діяльності з метою недопущення порушення конституційних прав громадян, знайшов широку підтримку в нашому суспільстві — виборці навіть надсилають листи подяки авторці цієї законодавчої ініціативи.
Соціально важливими є закони про повернення «пакунка малюка» для всіх українських родин, в яких народжуються діти, про реструктуризацію валютних кредитів, а також про пільгове розмитнення автівок — так званих євроблях.
Закон про платіжні послуги відповідає найвищим світовим стандартам і полегшує в нашій країні електронну комерцію та підвищує безпеку онлайн-платежів. Крім того, з нового 2022 року в Україні набуває чинності так званий закон про податок на Google за авторством Ольги Василевської-Смаглюк. Ним вводяться поняття електронних послуг і податок на додану вартість для таких цифрових гігантів світової електронної комерції, як Google, Netflix, Apple, Coursera тощо.
Слід також відзначити важливі законодавчі ініціативи народної депутатки, які перебувають ще на розгляді в парламентських комітетах.
Це законопроект щодо сприяння розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Він дасть змогу розблокувати економічну активність на цих територіях.
Соціально надважливим є законопроект щодо надання статусу учасників бойових дій та соціальних гарантій медичним працівникам, які безпосередньо залучалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Він покликаний усунути соціальну несправедливість щодо неможливості отримання статусу учасника бойових дій цивільними медиками, які надавали допомогу Збройним Силам України та населенню на території проведення АТО та ООС.
Жінки соціально відповідальніші
«Жінки повинні йти в політику, бо в них більша соціальна відповідальність, — переконана Ольга Василевська-Смаглюк. — Вони більше відповідають за те, що роблять. Якби я була чоловіком, мабуть, я би менше звертала увагу на чиїсь сльози, благання і на те, що я відповідаю за тих людей, які мене обрали».
І це не просто слова жінки-політикині. За її ініціативою влітку цього року створено мобільну бригаду паліативної допомоги, яка допомагатиме мешканцям її, 96-го, округу (північ Київської області).
«Працюючи на окрузі впродовж двох років, ми отримали понад 2 тисячі звернень громадян, з яких левова частка тих, хто просить допомогти з лікуванням своїх важкохворих рідних. Йдеться про важкі діагнози, онкозахворювання, ДЦП, де потрібна спеціальна допомога, навчання рідних, а також засоби гігієни, протипролежневі матраци тощо. Від безвиході люди просять просто посприяти матеріально. Але великих коштів народний депутат як матеріальну допомогу надати всім не в змозі. Проте ми таки знайшли вихід, як підтримати людей. Саме тому була створена мобільна паліативна допомога», — розповідає Ольга Василевська-Смаглюк.
Наразі до важкохворих українців раз на тиждень приїжджає мобільна бригада паліативної допомоги — це один дорослий і один дитячий лікар паліативної допомоги, психолог, медсестра і координатор. Вони надають медичну та психологічну допомогу хворим і їхнім рідним, навчають родичів, як дбати про пацієнтів правильно.
«Ми сформували бригаду з лікарів-волонтерів, надали необхідні медичні засоби, транспорт. Також завдяки зверненням громадян і заявкам від родичів, які вони подають у центр первинно-медичної допомоги, формуємо реєстр людей, які потребують такої допомоги, і їдемо до них», — зазначає народний депутат.
За її словами, на жаль, лікарі первинної ланки не можуть надавати профільну паліативну допомогу. Саме тому мобільна бригада також навчає всіх охочих лікарів, які в подальшому зможуть приєднатися до цієї ініціативи.