Про це повідомила голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Наталія Гусак під час засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, на якому розглядався план роботи НСЗУ на 2022 рік.
«Таке збільшення дасть можливість НСЗУ як стратегічному закупівельнику медичних послуг в Україні спільно з урядом збільшити тарифи на основні медичні послуги, які закуповуватимуться у 2022 році, і покращити якість та доступність медичної допомоги», — зауважила вона.
За словами Н. Гусак, нині докладається максимальних зусиль для того, щоб законтрактувати заклади, які надаватимуть медичну допомогу в 2022 році за Програмою медичних гарантій, уже з січня наступного року. «На 15 січня ми плануємо мати 80 відсотків усіх надавачів послуг, законтрактованих за Програмою медичних гарантій наступного року», — додала очільник НСЗУ.
Вона поінформувала присутніх про плановане збільшення тарифів на надання медичних послуг первинної медичної допомоги і запровадження додаткових індикаторів якості виконання договорів. Зокрема, планується, що тарифи на екстрену медичну допомогу наступного року зростуть з 235 до 270 гривень і, згідно з розрахунками, таке фінансування задовольнить основні потреби центрів екстреної медичної допомоги для надання якісних послуг в екстрених випадках.
Зростання тарифів на спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу становитиме від 6 до 59 відсотків. Істотно збільшиться фінансування таких пріоритетних послуг, як надання допомоги при інсульті, інфаркті, пологах та в неонатології. Наталія Гусак також зауважила, що поступово підвищуватимуться і вимоги до надавачів медичної допомоги.
Окрім того, планується значне збільшення тарифів в онкології (на хіміотерапію — з 25,5 тисячі до 36,9 тисячі гривень, на променеву терапію — з 36,5 тисячі до 74,7 тисячі гривень) і на запобігання онкологічним захворюванням. Зростуть тарифи і на надання допомоги хворим на туберкульоз та ВІЛ/СНІД.
Щодо реагування на COVID-19, то, за словами Наталії Гусак, НСЗУ нині укладає додаткові угоди з усіма госпітальними базами, які надають стаціонарну медичну допомогу хворим на COVID-19, і процес контрактування має завершитися до 15 грудня. На наступний рік збільшується вартість тарифу за повністю вакциновану особу до 119 гривень. Тариф на надання стаціонарної допомоги хворим на COVID-19 на 2022 рік встановлюється з розрахунку 1,054 мільйона гривень на місяць на один заклад. Оплата здійснюватиметься за фактично пролікований випадок за терапевтичним пакетом.
Наступного року також планується розширювати надання послуг за програмою «Доступні ліки». Окрім того, продовжиться робота над використанням електронних інструментів у системі охорони здоров’я. «У 2022 році ми можемо розраховувати на перші електронні рецепти на антибіотики і наркотичні засоби», — зауважила Наталія Гусак. Вона також розповіла про плани реорганізації НСЗУ з метою ефективнішого виконання своїх обов’язків.
Голова НСЗУ відповіла на запитання народних депутатів, які, зокрема, стосувалися забезпечення підвищення зарплат медичним працівникам наступного року. Комітет взяв до відома інформацію, надану очільником Національної служби здоров’я.
За повідомленням Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.