В Європейському парламенті на позачерговому спільному засіданні Комітету із закордонних справ та Підкомітету з питань безпеки і оборони відбулися слухання, присвячені російській агресії і безпековим викликам, а також українському питанню. У слуханнях, за участі Віце-президента Європейської комісії Жозепа Борреля, взяли участь представниці «Європейської солідарності» Марія Іонова та Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала євродепутатів підтримати Україну перед загрозою з боку Російської Федерації. Вона заявила: «Ми віримо, що виживання вільної, демократичної та заможної України є ключовим для виживання та подальшого розвитку усього континенту та західної цивілізації». Росія, на думку політикині, шантажуючи світ і погрожуючи Україні та Європі, використовує так звану техніку маленьких шматочків. Вона вдається до гібридних атак, наступає невеликими кроками і чекає, якою буде відповідь Заходу: «Ми бачимо, з яким цинізмом і брутальністю Росія порушує міжнародне право. Уже після серії діалогів з Росією на українські органи влади було вчинено кібератаки. І ми не знаємо, якою буде наступна атака Росії на Україну. Тому маємо бути готові дати негайну відсіч».
Іванна Климпуш-Цинцадзе, як повідомляє прес-служба Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу, переконана, що санкції проти агресора є важливими, але не менш важливою є допомога Україні і на інших рівнях: «Я переконана, що нині дуже важливо зняти всі ембарго, в тому числі приховані, на продаж зброї Україні, бо Україна має бути спроможною захистити себе. Європа має бути об’єднаною в тому, щоб не допустити введення в роботу Північного потоку-2. Є ще багато речей — починаючи від відімкнення РФ від SWIFT і завершуючи персональними санкціями, які ви можете ухвалити. Ми дуже сподіваємося, що ви будете в цих питаннях одностайні».
Голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу також закликала європарламентаріїв допомогти Україні посилити внутрішню стійкість: «Важливо допомогти нам трансформувати країну, трансформація ніколи не буває легкою. У нас є внутрішні проблеми нині, але ми їх подолаємо з вашими підтримкою та допомогою».
Жозеп Боррель наголосив, що Захід має відкинути спроби Росії поділити Європу на зони впливу, бо це було б переписуванням історії і поверненням у минуле.
В Європарламенті також прозвучали сміливі заклики припинити діалог з Росією. Голова Делегації Європейського парламенту у Парламентській Асамблеї ЄВРОНЕСТ Андрюс Кубілюс переконаний, що саме несмілива позиція ЄС призводить до зростання апетиту Російської Федерації.
Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель сказав, що нині ЄС продовжує працювати над санкціями. «Ми опрацьовуємо різні варіанти розвитку подій, бо різні атаки можуть бути.
Не думаю, що ми повинні одразу зосереджуватися на найгіршому, але ситуація може бути достатньо небезпечною, щоб вимагати від нас постійної готовності. Давайте сподіватися на краще, але бути готовими до найгіршого» — зазначив він.
«Рада, що Комітет завершився важливим рішенням направити до України місію солідарності та підтримки ЄП. Переконана, їхній приїзд буде не лише актом підтримки України, а й необхідною складовою повернення країни на шлях реформ, демократії та верховенства права», — резюмувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.