Справа наліво: заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України бригадний генерал Олександр Кириленко та заступник начальника генерального штабу ЗС Словацької Республіки  генерал-майор Штефан Ковач.

Українську делегацію очолив заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України бригадний генерал Олександр Кириленко. Країну-господарку заходу представляла делегація на чолі із заступником начальника генерального штабу ЗС Словацької Республіки генерал-майором Штефаном Ковачем.

Словацька сторона прозвітувала про проведену роботу в рамках функціонування проекту «Тиса» протягом року свого головування, а українська — поділилася планами майбутньої діяльності в інтересах розвитку багатонаціонального інженерного батальйону.

Очільник української делегації подякував ЗС Словацької Республіки за організацію ефективної діяльності батальйону «Тиса» у складних геополітичних та епідемічних умовах 2021 року. Бригадний генерал Олександр Кириленко також висловив слова вдячності усім залученим до функціонування батальйону держав регіону за значну роботу, проведену під час спільної реалізації заходів у рамках проекту, особливо під час підготовки та проведення в Словаччині багатонаціонального навчання «Світла Лавина-2021».

— Для мене велика честь і відповідальність очолити від України діяльність багатонаціонального інженерного підрозділу у 2022 році. Вважаю, що для української сторони чергова каденція головування в проекті «Тиса» стане чудовою нагодою для того, щоб продовжити дружні взаємини між військовослужбовцями збройних сил держав — учасниць проекту. Усі національні складові батальйону матимуть можливість наростити набутий досвід спільної діяльності, підвищити рівень практичних навичок з надання допомоги цивільному населенню в подоланні наслідків природних катаклізмів та вкотре продемонструвати відмінний професійний вишкіл під час проведення навчання «Світла Лавина-2022» на теренах України, — зазначив бригадний генерал Олександр Кириленко.

Довідково

Створення багатонаціонального підрозділу «Тиса» було ініційовано українською стороною у грудні 1998 року з метою оперативного реагування військових сусідніх держав на загрози повеней, а також кваліфікованої, високопрофесійної боротьби з наслідками стихійних лих, що постійно загрожують країнам Карпатського регіону.

15 листопада 2002 року в Будапешті відбулася урочиста церемонія підписання начальниками генеральних штабів Угорської Армії, Армії Румунії, Збройних Сил Словацької Республіки та Збройних Сил України Технічної угоди між військовими відомствами цих країн щодо імплементації міжурядової Угоди про створення багатонаціонального інженерного батальйону «Тиса».

У жовтні 2003 року в районі верхів’я річки Тиса, на території Угорської Республіки, вперше було проведено командно-штабне навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій «Світла Лавина-2003» з військовослужбовцями спільного українсько-румунсько-словацько-угорського батальйону «Тиса». Далі навчання відбувалися щороку почергово на територіях країн-учасниць.

Заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України також запевнив присутніх, що Україна готова й надалі розвивати конструктивну співпрацю в рамках проекту та зміцнювати відносини на користь регіональної та європейської безпеки. Він також подякував урядам та народам Словаччини, Румунії та Угорщини за підтримку України в її протистоянні російській агресії.

Після церемонії підписання протоколу про передачу повноважень з головування у проекті «Тиса» від Словаччини до України сторони обмінялися сувенірами.

Текст і фото управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України.