Футбол. Чемпіонат країни. Прем’єр-ліга. 18-й тур. 3 грудня.
«Чорноморець» (Одеса) — «Шахтар» (Донецьк). 0:1. 24 150 глядачів. Гол: Адріано, 45.
«Чорноморець»: Безотосний, Кутас, Бергер, Фонтанельо, Зубейко, К. Ковальчук, Бобко, Гай (Діденко, 83), Джа Джедже (Де Матос, 72), Рієра (Прийомов, 83), Антонов. Тренер — Роман Григорчук.
«Шахтар»: П’ятов, Срна, Кучер, Ракицький, Шевчук, Гюбшман (Степаненко, 85), Фернандо (Фред, 74), Бернард (Едуардо, 65), Коста, Тейшейра, Адріано. Тренер — Мірча Луческу.
Рефері — Бойко (Київська область).
Одеса. Стадіон «Чорноморець». 24 150 глядачів. Мінус 1 градус.
Це був останній матч (якщо не враховувати вчорашнє догравання другого тайму поєдинку 12-го туру «Дніпро» — «Металіст») першої частини чемпіонату. І він визначив одноосібного лідера турніру. Донецький «Шахтар» іде на зимову перерву в цьому ранзі.
Обидва тренери виставили найсильніші склади. Адже ігрова практика — річ необхідна, особливо для учасників турнірів єврокубків. Нагадаємо, що «гірники» в Англії проти «Манчестер Юнайтед», а «моряки» в Нідерландах проти ПСВ (Ейндговен) наступного тижня проведуть свої завершальні й вирішальні матчі групових раундів Ліги чемпіонів і Ліги Європи.
Можна не сумніватися, що «Чорноморець» налаштовувався на перемогу, яка дозволяла б йому наздогнати «Шахтар» за очковими показниками. Одесити не збилися на авантюрні дії, а грали хоч і в обережний та дисциплінований, але доволі гострий атакувальний футбол. Ще в першому таймі обидві команди мали достатньо моментів забити. Але у господарів постійно не виходило із завершальним ударом.
Утім, і гості не сиділи в засідці. Вони атакували. І, зрештою, були винагороджені за активність. Після подачі кутового Адріано, котрого «загубив» Фонтанелло, низом пробив повз Безотосного. Друга половина результату не змінила.