Керівник управління Сергій Саїв.
Прикарпаття привабливе для іноземців. Громадян інших національностей можна зустріти не тільки в обласному центрі, а й у глибинці. Приїжджають навчатися та працювати, створюють інтернаціональні сім’ї. Останнім часом і подорожують, особливо — до відомих гірськолижних курортів.
На території Івано-Франківщини постійно проживають 5877 громадян інших країн. На початок року тимчасово в області перебували 2549 іноземців. Це 1723 студенти місцевих вишів, ще 523 особи прибули для возз’єднання сімей з громадянами нашої країни чи уклали шлюб із ними. В пошуку праці та з відповідними дозволами мешкає на Прикарпатті 242 іноземці.
В управлінні Державної міграційної служби в області (УДМС) підбили підсумки службової діяльності за минулий рік. Найбільше уваги зосередили на результатах та аналізі роботи у сфері протидії незаконній міграції.
«Саме функція запобігання та виявлення фактів неконтрольованого перебування громадян інших країн на території області є пріоритетною у діяльності міграційної служби», — наголосив керівник управління Сергій Саїв.
Фахівці міграційної служби області ретельно відстежують процеси, пов’язані із перебуванням іноземців. Тут видають посвідки на постійне чи тимчасове проживання. Торік видано 219 дозволів на імміграцію до нашої країни, оформлено 1009 посвідок на тимчасове проживання і 392 посвідки — на постійне.
«З огляду на ситуацію поблизу кордонів нашої країни та лінії розмежування із тимчасово окупованою територією робота міграційної служби має важливе значення для забезпечення національної та публічної безпеки громадян. Ми налагодили дієву співпрацю і взаємодію із правоохоронними органами, а також оперативно реагуємо на повідомлення громадян», — зазначає Сергій Саїв.
Торік продовжено строк перебування на території області 146 іноземцям. Водночас основні зусилля зосереджували на виявленні фактів незаконного (неконтрольованого) перебування іноземних громадян на території країни.
Міграційники та правоохоронці Прикарпаття виявили 184 неврегульованих мігрантів. Притягнуто до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень 399 осіб із числа іноземців та громадян України.
Стосовно дев’яти іноземців-нелегалів, які ухилялися від виконання рішень про примусове повернення до країн походження, суди прийняли рішення про примусове видворення. Працівники відділу у справах іноземців, осіб без громадянства та запобігання нелегальній міграції УДМС в області супроводжували осіб цієї категорії до пунктів перетину державного кордону. Ще 62 іноземцям, які порушили правила перебування в нашій державі, заборонено в’їзд на термін від 3 до 10 років.
Порушники міграційного законодавства сплатили на користь держави штрафів на загальну суму майже 700 тисяч гривень. Загалом на рахунки державного бюджету за продукцію та документи при наданні адміністративних послуг надійшло понад 50,6 мільйона гривень. Водночас за місцем надання адмінпослуг бюджети територіальних громад Івано-Франківщини поповнилися на майже 32 мільйони гривень.
Торік у підрозділах міграційної служби мешканцям та гостям області вручили майже 138 тисяч біометричних паспортних документів. Це понад 76 тисяч закордонних паспортів і майже 62 тисячі паспортів громадянина України у вигляді ID-картки.
«Скориставшись опрацьованими матеріалами відділу у справах іноземців, осіб без громадянства та запобігання нелегальній міграції УДМС в області, сформували своєрідний міграційний паспорт Прикарпаття», — підсумував Сергій Саїв.
Івано-Франківська область.
Протидія незаконній міграції — видворення.
Фото прес-служби УДМС в області.