Депутати Славутської міської ради зустрілись із командиром батальйону територіальної оборони Шепетівського району, начальником першого відділення Шепетівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівником місцевого державного пожежно-рятувального загону та представником Шепетівського райуправління поліції, щоб розробити алгоритм дій у контексті російської загрози.
Нині батальйон територіальної оборони Шепетівського району перебуває в стадії активного розгортання. Однак постанови Кабінету Міністрів про штаб зони територіальної оборони, порядок організації, забезпечення та проведення підготовки добровольчих формувань територіальних громад до виконання завдань територіальної оборони, порядок застосування членами добровольчих формувань територіальних громад особистої мисливської зброї та набоїв до неї під час виконання завдань територіальної оборони та про затвердження положення про добровольчі формування територіальних громад не набрали чинності, оскільки інструкцій щодо порядку використання цих документів ще немає.
Як було зазначено під час зустрічі, рішення про добровольче формування може бути прийнято зборами ініціативної групи жителів територіальної громади у присутності командира військової частини Сил територіальної оборони Збройних Сил та уповноважених представників органу місцевого самоврядування. Однак на місцях це можна буде зробити лише після того, як у Міністерстві оборони розроблять відповідні накази, плани підготовки тощо.
Тому поспішати зі створенням добровольчих формувань на місцях поки що не варто.
Водночас, за словами славутського міського голови Василя Сидора, у громаді успішно працює громадське формування з охорони громадського порядку «Славутський курінь». Із 230 його членів півсотні мають особисту легальну зброю. Усі члени цієї структури перевірені відповідними органами і часом сприяють охороні правопорядку спільно із працівниками поліції, оперативно реагують на різноманітні позаштатні ситуації. До цього формування може вступити кожен охочий та в подальшому може влитися до лав територіальної оборони.
Також він нагадав, що сільські, селищні та міські ради сприяють створенню, а не створюють добровольчі формування. Тож в організації територіальної оборони не можна допускати неузгоджених кроків і заяв, які йдуть усупереч положенням Закону «Про основи національного спротиву».
Представники влади на місцях мають розуміти свої завдання і компетенцію, оскільки в питаннях оборони не може бути жодної двозначності. Створення Сил територіальної оборони як окремого потужного компонента всеохопної оборони у складі Збройних Сил України — це виняткова компетенція військових, їхня функція. Армія формує структуру Сил ТрО, готує відповідні плани, ставить завдання, призначає командирів, надає зброю. А міські й сільські голови, загалом місцеве самоврядування роблять свій внесок у забезпечення належної матеріальної бази — готують приміщення, забезпечують постачання електроенергії, води, тепла тощо.
Хмельницька область.
Фото з відкритих джерел.