Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримує звернення провідних аграрних асоціацій України до міжнародних зернотрейдингових компаній щодо припинення закупівлі зерна в Російській Федерації.
Провідні аграрні асоціації України – УКАБ, ВАР, АСУ, УАК, ВАФ та інші, які сумарно об’єднують виробників понад 50 млн тонн зернових та олійних культур – від фермерів до агрохолдингів, звернулися до міжнародних зернотрейдингових компаній щодо припинення закупівлі зерна в Росії та будь-якої співпраці з бізнесом Російської Федерації.
Україна – аграрна країна, яка годує світ. Минулого року був зібраний рекордний врожай зернових та олійних культур – 108 млн т. Станом на зараз ми маємо величезні надлишки призначені на експорт: кормового зерна кукурудзи – близько 15 млн т, соняшнику під олію в обсязі до 3 млн т та шроту до 3 млн т, сої –до мільйона тонн, які країна могла б постачати світу і підтримувати нашу економіку.
Однак, Російська Федерація розпочала криваву війну в Україні, заблокувала українські порти, обстрілює та бомбить цивільні вантажні кораблі з людьми на борту в портах України. За минулий тиждень – тиждень війни – світові ціни на зерно через дії Росії злетіли на 50?70 $/т. Весь світ платить за безглузді та криваві дії агресора. При чому більшість міжнародних зернотрейдерів продовжують купувати зерно та інші продовольчі товари в Росії, фінансуючи таким чином їхні війська.
У цей час український народ, аграрна спільнота намагається відбудувати нові ланцюжки постачання продовольства та інших гуманітарних вантажів з Європи сухопутними шляхами.
У зв’язку з цим, Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримує заклик аграріїв України до найбільших міжнародних зернотрейдингових компаній – ADM, Bunge, Cargill, LDC, Sierentz, Olam, Glencore, COFCO, CHS та інших – зробити свій внесок у досягнення миру – відмовитися від закупівлі зерна та продовольства в Російській Федерації та допомогти Україні відбудувати нові ланцюжки постачання українського зерна на світові ринки.