Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що на неформальному засіданні глав-держав та урядів ЄС у Парижі 10 – 11 березня держави-члени матимуть консенсус щодо вступу України в ЄС і щодо особливої процедури розгляду заявки України.

Єврокомісія, на думку голови Комітету, має на що спертися готуючи висновок про надання Україні статусу кандидата на приєднання до ЄС, адже має оцінку Угоди про асоціацію, погоджену всіма державами-членами та представлену під час 23-го Саміту Україна-ЄС.

«У зв’язку з війною Російської Федерації проти України, нам потрібен чіткий меседж зі сторони ЄС, що ми боремось за європейську Україну, чіткі меседжі на підтримку українського народу, який проливає кров за європейські цінності та безпеку Європи», — переконана Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Спеціальна процедура заявки України на вступ є надзвичайною, зважаючи на надзвичайні обставини, але це не прецедент, зазначила голова Комітету. Свого часу так до ЄС приєдналася Східна Німеччина. Тоді ситуація теж вимагала нестандартних рішень.

«Ми маємо ще багато домашніх недопрацювань, але давайте щиро, – в ЄС приймали і менш готових членів, ніж ми. Після війни суспільство буде ще більш вимогливе щодо реформ і нетерпиме до корупції. Нині ж ми захищаємо весь континент і платимо за європейські цінності ціну, яку не платили навіть держави засновниці», сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Зволікання із наданням Україні статусу кандидата на приєднання до ЄС може стати поганим сигналом не лише для України, а й для всієї Європи, бо продемонструє її слабкість перед Росією, переконана голова Комітету.

Інформаційне управління