Експорт енергоресурсів є одним з основних джерел наповнення федерального бюджету Російської Федерації, з якого фінансується війна проти України і його перекриття може стати головним аргументом на користь припинення російської агресії.
Подаючи приклад усьому світу, Сполучені Штати Америки накладають ембарго на російський імпорт нафти та газу. І хоча це спричиняє підвищення цін на пальне на американському ринку, американський народ погодився на такий крок. Приклад США підтримала і Канада також заборонивши імпорт російської нафти.
Заборонити імпорт із Росії нафти, нафтопродуктів, природного газу, вугілля й інших енергоносіїв вирішив і уряд Австралії. Австралія стала четвертою країною, що вирішила ввести ембарго на російські енергоносії - Великобританія оголосила, що поступово відмовиться від російської нафти до кінця 2022 року.
Європейський Союз закуповує 60% усієї нафти з Російської Федерації та понад 40% газу. Швидко покінчити з цим питанням йому набагато важче, ніж іншим, однак і Єврокомісія опублікувала офіційний план: до кінця 2022 року на дві третини скоротити закупівлю російського природного газу.
У Комітеті з питань економічного розвитку закликають усі країни цивілізованого світу прискорити диверсифікацію поставок та накласти ембарго на імпорт енергоносіїв з Росії. Наголошуємо, що вищезазначені дії призведуть до втрати надприбутків, які отримує бюджет Російської Федерації від продажу нафти та енергетичних ресурсів і це, за своїми наслідками, спонукає агресора до припинення бойових дій в нашій державі!