За його словами, на засіданні було розглянуто 21 законопроект. Голова Парламенту подякував усім лідерам фракцій і груп за те, що вони об’єдналися і прийняли рішення конституційною більшістю.
«Ми фактично сьогодні прийняли великий блок законопроектів, який регламентує життя України в період воєнного стану», - зазначив Голова Парламенту.
Він наголосив, що деякі депутати приходили до Парламенту прямо з фронту чи з ТрО, дехто займався наданням гуманітарної допомоги. Однак сьогодні в залі зібралися близько 340 народних депутатів, які брали участь у голосуванні.
Це, за його словами, свідчить про те, що парламент з народом.
«Ми готові до виконання всіх тих задач, які ставить перед нами народ, ЗСУ, Президент України. Сьогодні надзвичайно важливо показати максимальну консолідацію і те, що ми готові приймати складні рішення у такий час», - сказав Руслан Стефанчук.
Голова Верховної Ради також підкреслив, що сьогодні ми спостерігаємо унікальне об’єднання Парламенту.
Він пояснив, що перед засіданнями разом з Урядом, головами комітетів опрацьовуються ті законодавчі ініціативи, які надалі приймаються парламентом одразу за основу і в цілому.
«Всі відійшли від своїх політичних поглядів, програм і згуртувалися разом з народом України. І Президент, і Парламент - ми всі працюємо разом з народом, об’єднані силами, як один український механізм. Це звичайно унікальне явище і можливо треба буде з часом вивчати його як політичне, і як психологічне.
Мабуть, це унікальний випадок, коли під вогнем ворожих снайперських і авіаційних атак українське суспільство переплавилося на велику націю. Сьогодні ми стали свідками не просто формування справді єдиної української нації.
Ми маємо свій шлях, яким йдемо впевнено і об’єднано. Нас підтримує весь світ. Тому я назвав би це таким унікальним об’єднанням всієї влади разом зі своїм народом, щоб ніхто більше ніколи не протиставляв владу і народ. Сьогодні ми єдині всі як ніколи», - наголосив Голова Верховної Ради України.
Торкаючись питання щодо нових раундів переговорів з росією, Руслан Стефанчук зауважив, що вони йдуть не так просто, як хотілося б кожній стороні, але для цього існує компроміс.
«Я глибоко переконаний і знаю точно, що не може бути компромісу у питаннях, які стосуються територіальної цілісності, суверенітету чи незалежності нашої держави. І Україна стоїть на цій позиції. Ми можемо обговорювати ті чи інші речі, але за умови, що вони не перетинають червоні лінії», - сказав Голова Парламенту.
На його переконання, у цьому процесі важливу роль відіграє Парламент України.
«Парламент готовий до прийняття складних важливих рішень. Верховна Рада стоїть на сторожі Конституції. Кожен народний депутат давав клятву, що він покликаний боронити права і свободи українців, а також державу Україну. Ми будемо робити все, щоб настав мир і цей мир був ознаменований перемогою України», - підкреслив він.