Центр координації військовозобов’язаних вимушено переміщених українців у Львові, який створило місто спільно з обласною військовою адміністрацією, щодня реєструє чоловіків призовного віку в електронній базі. Із майже 2 000 зареєстрованих, 700 українців уже пішли на фронт захищати нашу країну.

«На вул. Ветеранів 11, згідно з наказом начальника обласної військової адміністрації, ми створили Центр координації військовозобов’язаних вимушено переміщених осіб. Ми, як місто, технічно забезпечили цей центр, і там працює 8 наших адміністраторів. Ми створили електронну базу і реєструємо військовозобов’язаних, які приходять туди», -- розповіла директорка департаменту адміністративних послуг Львівської міської ради Валентина Бартошик.

За її словами, цей центр створили, аби допомогти військкоматам. Адже щодня туди приходять тисячі людей, які бажають стати на військовий облік. Центр функціонує більше двох тижнів.

«До центру приходять всі чоловіки, віком від 18 до 60 років, які є військовозобов’язаними. Вони заповнюють заяву, щоб стати на цей тимчасовий військовий облік. Одразу тих, хто хоче служити, позачергово скеровуємо у військкомати. Ті, хто мають медичні покази і не можуть бути призвані до служби, подають документи на комісію, яка підтверджує їхній статус. А з іншими людьми, які не хочуть служити, ведуться роз’яснювальні роботи і бесіди про те, які є наслідки та відповідальність за ухиляння від служби», - додала Валентина Бартошик.

У Львівській міській раді нагадують, що Львів уже прихистив понад 200 тисяч вимушено переміщених українців, які змушені були залишити свої домівки через війну. Аби допомогти і всіляко підтримати, місто напрацювало певний алгоритм поселення, надання медичної, освітньої та іншої допомоги, підтримку у працевлаштуванні, відновленні документів тощо.

Львів. 

Фото Львівської міської ради.