«Цей фронт активно використовується як із боку Парламенту, так і з боку Президента, який має можливість звертатися до всіх парламентів світу. Тому що парламенти — це представники народів, не забюрократизовані машини», — наголосив Руслан Стефанчук.
За його словами, міжпарламентською дипломатією активно займається й Парламент України. Практично кожного дня відбувається спілкування зі спікерами різних країн.
Голова Парламенту нагадав, що нещодавно він мав можливість спілкуватися зі спікерами G7, окремо — зі спікерами США, Бундестагу, Кнесету, французького, британського парламентів тощо. Він визначив пріоритети для України. Це питання щодо безпольотної зони, щодо підтримки України зброєю, у тому числі — системами протиповітряної оборони, щодо посилення санкційного тиску на рф та Республіку Білорусь.
Також важливими є питання, пов’язані з розширенням так званого «п’ятого пакету санкцій», який має стосуватися введення ембарго на енергоносії; повного відключення від SWIFT; накладення персональних санкцій на керівництво рф і їхніх родин; виведення рф із ринку криптовалют, золота; заборона здійснювати операції у валютах цивілізованих країн.
«Є великий перелік, який ми вимагаємо включити до санкційного списку п’ятої хвилі, і саме парламенти мають звернути на це увагу. Моя позиція принципова: те, що не можуть сказати дипломати, можуть сказати депутати», — підкреслив Руслан Стефанчук.
Спікер наполягає, щоби саме парламенти, як представники народів світу, відстоювали сформовану суспільну позицію, оскільки народи світу не хочуть війни.
Він підкреслив, що зараз відбувається безпрецедентне єднання навколо України, водночас хотілося б більш швидких кроків, більш швидкої реакції.