«Ми взагалі працюємо щоденно як на рівні комітетів, так і на рівні спілкування з головами фракцій і груп. Ми напрацьовуємо ті законопроекти, які є визначальними для підтримання української економіки, забезпечення української держави, для оборони та для інших напрямків діяльності нашої держави в такий складний воєнний період», — зазначив Руслан Стефанчук.
За його словами, щодня напрацьовується ціла низка законопроектів, серед яких — ініціативи щодо 100?% гарантії банківських вкладів, кредитування з нульовою ставкою, перегляду митного завезення під нульову ставку товарів, які складають найвищу необхідність для України.
«Я переконаний: як тільки вони будуть готові, ми винесемо їх на розгляд парламенту та одностайно підтримаємо. За кожне рішення ми отримуємо конституційну більшість голосів», — сказав політик.
Голова Верховної Ради підкреслив, що Парламент із народом, Парламент постійно працює й Парламент готовий підтримувати всі рішення, які необхідні для безпеки України, для прав і безпеки кожного українця, для підтримання економічної ситуації в Україні.
«Ми працюємо разом і для нас є пріоритетом інтереси української держави й українського народу, тому тут політики не може бути», — наголосив він.
У контексті питання щодо партійної діяльності в період воєнного стану, Руслан Стефанчук назвав слушним крок щодо призупинення низки партій.
«Єдине уточнення — ми діємо завжди відповідно до законодавства, і тому РНБО тільки призупинила на період воєнного часу і фактично запустила процедуру заборони цих партій. Але далі потрібно отримати відповідне рішення Міністерства юстиції, яке повинно бути подане в суд, а кінцеве рішення буде приймати судова влада в Україні», — уточнив він.
У переліку партій, щодо яких виданий указ Президента України, за його словами, представлені найбільш яскраві представники і прихильники так званого «русского мира», які весь цей час в Україні намагалися просувати наративи про велику дружбу, про налагодження якихось відносин із державою-агресором. На переконання Руслана Стефанчука, цей перелік не вичерпний.
«Якщо Служба безпеки України чи інші органи будуть надавати Раді національної безпеки й оборони додаткові дані — безперечно, цей список розшириться», — уточнив він.