Комітет Верховної Ради України з питань бюджету звертає увагу, що спільними діями влади, громадянського суспільства, бізнесу і громадян України та міжнародної спільноти здійснюються безпрецедентні заходи щодо акумуляції необхідних коштів і військового майна на потреби Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів щодо відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України та захисту держави.
Зокрема, на законодавчому рівні шляхом внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» (згідно із законами від 23.02.2022 р. № 2099-ІX і від 15.03.2022 р. № 2135-ІX, проекти яких Комітетом з питань бюджету підготовлено до розгляду Парламенту) унормовано:
збільшення видатків загального фонду державного бюджету на реалізацію заходів щодо підвищення обороноздатності і безпеки держави загалом на 22,7 млрд грн;
збільшення видатків спеціального фонду державного бюджету для Міністерства оборони України на 67,6 млрд грн за рахунок залучення позики від Уряду Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії на реалізацію інвестиційного проекту «Офіційна кредитна підтримка обороноздатності Збройних Сил України».
скасування обмеження щодо обсягу державних гарантій, які можуть надаватися для забезпечення виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання за кредитами, що залучаються для фінансування програм, пов’язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави.
Президентом України Володимиром Зеленським, Верховною Радою України і Кабінетом Міністрів України докладаються великі зусилля для залучення відповідної міжнародної допомоги (включаючи фінансову і військову), що вже мають позитивні результати. Наразі багато країн надають таку допомогу. При цьому серед останніх новин варто відмітити, що після засідання Ради ЄС у закордонних справах, яке відбулося 21 березня п.р. у Брюсселі, заявлено, що досягнуто політичної згоди про виділення Європейським Союзом додатково 500 млн євро для допомоги Україні на закупівлю техніки та озброєнь (з урахуванням вже наданих коштів наприкінці лютого п.р. - загалом до 1 млрд євро) в рамках Європейського фонду мирних можливостей. Також нещодавно, 16 березня п.р., Президент США Джо Бадейн підписав указ про надання Україні додаткової військової допомоги на суму 800 млн дол. США (на додаток до допомоги у сумі 200 млн дол. США, виділеної раніше того ж тижня).
Водночас, за інформацією Національного банку України, з 24 лютого п.р. на спеціальний рахунок, відкритий в НБУ для збору коштів на підтримку Збройних Сил України, надійшло понад 12,3 млрд грн від громадян та підприємств в Україні, а також від іноземних фізичних і юридичних осіб. При цьому, такі кошти в сумі 12,2 млрд грн Нацбанком вже перераховано на потреби Міністерства оборони, Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби.
Поряд з тим, значна допомога здійснюється благодійними організаціями та волонтерами. Зокрема, за повідомленням Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного, з 24 лютого по 18 березня п.р. Міжнародним благодійним фондом «Повернись живим» для Української Армії зібрано майже 2,3 млрд грн, закуплено і передано відповідного майна на суму майже 1,2 млрд грн.
Комітет з питань бюджету повністю схвалює здійснювані заходи щодо підвищення обороноздатності нашої країни, долучається до їх реалізації в межах своїх можливостей та закликає усіх продовжувати активно підтримувати Збройні Сили України, інші військові формування та правоохоронні органи щодо відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України.
Допомагаємо Українській Армії - захищаємо Україну та увесь Цивілізований Світ!