А також залучає всі міжпарламентські зв’язки й контакти для просування інтересів України в країнах, уряди яких ще не готові до повної підтримки нашої держави у боротьбі з агресором. Про це заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко у прямому ефірі телемарафону #UAразом у понеділок, 28 березня.
Він уточнив, що народні депутати України працюють над переговорами консультативно у складах груп та підгруп, здійснюють функції радників, як, зокрема, Андрій Костін, член ТКГ від України та інші депутати, «які мають вже, на жаль, тривалий досвід зносин з російською федерацією».
«Усе це робимо, і навіть більше. Залучаємо весь арсенал міжпарламентських зв’язків», — зазначив Олександр Корнієнко. Він повідомив, що дві делегації Верховної Ради України, до складу яких входять жінки-депутатки, працюють у Сполучених Штатах Америки, Канаді та Європі. Він акцентував, що це важливий приклад парламентської співпраці, оскільки до делегацій увійшли представниці різних фракцій та комітетів, і у такий спосіб сформовано «досить сильний склад», що представлятиме український Парламент у міжнародних інституціях.
Олександр Корнієнко розповів, що керівництво Парламенту також використовує механізми дистанційної співпраці. «Насамперед президія Парламенту цим займається – Руслан Стефанчук і ми з Оленою Кондратюк. Ми виступаємо, спілкуємося з нашими іноземними партнерами, намагаємося спілкуватись із неформальним середовищем», — зазначив він та пояснив, що йдеться про волонтерські, гуманітарні ініціативи щодо біженців та військової складової.
«Багато цих ініціатив не є урядовими, і це дуже важливо, оскільки ми розуміємо, що зараз не в усіх країнах думки урядів та їхніх очільників співпадають із думками їхніх народів щодо підтримки України», — сказав Перший заступник Голови Парламенту та додав, що цей напрямок є перспективним, «спираючись на те, що це європейська і світова демократична практика – там, де є демократія, політики мають слухати своїх виборців».