У Комітеті з питань економічного розвитку продовжується робота з напрацювання ініціатив, спрямованих на створення нової моделі управління економікою у повоєнний час, адже після війни будуть зовсім інші політичні та економічні обставини. На думку народних депутатів України - членів Комітету, ці обставини допоможуть перейти від сировинно-аграрного типу економіки до технологічного та створити нову структуру економіки. Україна зможе продавати світу різноманітну продукцію з високою доданою вартістю, а не лише зернові та руду.
Звичайно, подолати всі руйнівні наслідки війни та досягнути цієї мети самотужки буде дуже складно, тому для нашої держави вкрай важливою є допомога наших партнерів і союзників. На думку експертів Україна може претендувати на допомогу у розмірі 100-150 мільярдів доларів, які будуть надані нашій державі на повоєнний розвиток.
Про підтримку нашої держави та необхідність запровадження плану Маршалла для України говорять майже всі європейські лідери. Так, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час спільної з канцлером Австрії пресконференції у Відні зазначив, що після завершення війни суверенній Україні буде надано велику програму фінансової допомоги. "Україна воює сьогодні за європейські цінності, за толерантність, свободу та демократію. І це означає також, що ми підтримуємо прагнення України вступити в ЄС. Це основоположна надія України. Водночас ми мусимо сьогодні дати надію на те, що буде новий "план Маршалла для України", для суверенної України, після війни, яка повинна якомога скоріше скінчитися", - заявив Моравецький.
Він також зауважив, що суверенній Україні має бути вже зараз дано надію на швидку відбудову після війни. "Ми демонструємо Україні, що ця відбудова після війни не лише має бути, а й буде можливою. Величезний "другий план Маршалла", - заявив польський прем’єр. За його словами, порозуміння з цього приводу є серед країн-членів ЄС, а також Великої Британії та Норвегії, США та Канади.
Також лідери Конгресу США досягли двопартійної згоди про надання Україні та європейським союзникам $13,6 мільярда допомоги Україні для підтримки та розвитку економіки.
Крім того, українські парламентарі, уряд, експерти продовжують працювати над розробкою механізму подолання наслідків війни для вітчизняної економіки.
При цьому у Комітеті з питань економічного розвитку підкреслюють, що саме держава повинна відігравати ключову роль у регулюванні економіки та створенні умов для її розвитку у повоєнний час.