На знімку: у ТОВ «Турбівагро» завершили сівбу ярої пшениці, продовжують роботи на полі ярого ячменю, після цього розпочнуть засівати бурякові плантації.
Нинішня посівна компанія на Вінниччині спрямована на розширення площ під продовольчі культури, насамперед ярої пшениці, ячменю, а також круп’яних, зокрема, гречки.
«В окремих районах нашої області сприятливі умови навіть для вирощування рису, — каже директор Інституту сільського господарства і кормів Поділля НААНУ Олександр Корнійчук. — Радимо аграріям скористатися такою можливістю. Є сорти гречки, що дають два урожаї на рік. Ситуація в країні непроста, треба думати про забезпечення продовольством не тільки свій регіон».
У господарствах краю планують збільшити ярі культури. Протягом останніх років деякі сільськогосподарські товариства взагалі не вирощували ранні ярі зернові, ставку робили на озимі, а також кукурудзу. Нині кожен керівник переглядає сівозміни, щоб додати ярий клин. У господарствах Калинівської громади насіння ярих поклали в грунт на половині площ.
За словами керівника громади Василя Поліщука, у частині господарств зіткнулися з проблемою забезпечення пальним, міндобривами та гербіцидами. «Навіть ті, хто з осені сплатив за міндобрива підприємству «Сумихімпром», не змогли їх отримати через те, що на Сумщині відбувалися бойові дії, — каже посадовець. — У цей непростий час у громаді проявили особливу згуртованість. Керівники позичали один одному добрива, пальне, поділилися ресурсами з тими, у кого їх не вистачає, аби засіяти увесь відведений клин».
Загалом в області станом на 1 квітня ярі ячмінь та пшеницю посіяли майже на третині площ. Аграрії готуються до роботи на бурякових плантаціях. Площі під цукристими також планують збільшити у порівнянні з минулим роком.
«У грунті мало вологи, але квітень і травень обіцяють з дощами, тому дуже сподіваємося на гарний врожай, адже нині як ніколи треба, щоб він був багатий», — каже Олександр Корнійчук.
Фото з сайту Вінниця.Суспільне.