Аграрії працюють - посівна стартувала в 20 областях України, відзначають у Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.
За інформацією Уряду на цей час в минулому році посівна почалася лише в 15 регіонах. За оперативними даними, посівну можна буде провести на 6 млн гектарів земель. Це 80% від тієї площі, яка була засіяна минулого року.
В умовах воєнного стану дуже важливо швидко вирішувати проблеми, які спіткали аграріїв через війну. Економіка має працювати. Російські ракети та бомби пошкодили та знищили українські аеропорти, залізничні лінії, вокзали та автомагістралі, які є критично важливими для надання гуманітарної допомоги тим, хто її потребує, а також для експорту пшениці, кукурудзи та інших товарів.
ВМС росії блокують доступ до українських портів, фактично припинивши експорт зерна. Чорне море та порти України є ключовим елементом для експорту зерна та продуктів харчування для решти світу. Відтак, російська блокада українських портів – це не лише проблема України, а й всього світу.
Через зупинку експорту Україна вже втратила $1,5 млрд. Тому зараз Україна веде переговори про відправку свого аграрного експорту через європейські морські порти. Крім того, обговорюються можливості залізничних перевезень, збільшення обсягів транзитних перевезень вантажним транспортом.
У сільськогосподарських товаровиробників з’явилася можливість отримати кредит до 60 млн грн під 0% на час воєнного стану за програмою «5-7-9%». Важливим рішенням також стало розширення кредитування для аграріїв Кабінетом Міністрів України.
В умовах війни деякі області України збільшили посівні площі сільськогосподарських культур під урожай цього року. Крім того, зокрема, на Одещині аграрії зможуть проводити польові роботи під час комендантської години.
Народні депутати України - члени Комітету з питань аграрної та земельної політики вдячні аграріям, які незважаючи на війну, стали до роботи, щоб в українців та всього світу був хліб. Разом до перемоги!