Народні депутати України продовжують працювати над законодавчими актами, що забезпечуватимуть функціонування країни під час військового стану. Про це зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко в ефірі телемарафону «Єдині новини», відповідаючи на запитання щодо результатів засідання Парламенту 1 квітня.
«Сьогодні відшліфовували питання по двохвідсотковій системі оподаткування, по митним справам, по ввезенням матеріалів для виготовлення бронежилетів та броньованих автомобілів», - зазначив Олександр Корнієнко.
Він поінформував, що під час сьогоднішнього засідання Парламенту обговорювали питання державної допомоги, зниження до нуля оподаткування на альтернативне моторне паливо, що дасть можливість робити біоетаноли.
«У нас багато сільськогосподарської сировини, яка могла б використовуватися для цього, але вона лежить на складах через проблеми з логістикою», - зазначив Перший віцеспікер.
Щодо теми безпеки й оборони Олександр Корнієнко відзначив закони, що стосуються удосконалення засад організації та ведення руху опору, прискорення процесу продажу військових облігацій. «Це важливо для фінансування наших Збройних Сил», - підкреслив він.
Перший віце-спікер зазначив, що ухвалений законодавчий акт, який дозволить упорядкувати ситуацію з Силами ТрО ЗСУ, зокрема, передбачає вступ до тероборони за місцем реєстрації або в районах, де безпосередньо ведуться бойові дії.
Олександр Корнієнко поінформував, що сьогодні у першому читанні народними депутатами підтримані законопроекти щодо заборони політичних партій, які виправдовують або заперечують збройну агресію, а також заборони неонацистської символіки, а також щодо підвищеного оподаткування для корпорацій, які продовжують співпрацю з агресором. Ці документи ще будуть допрацьовуватися у профільних Комітетах.
Щодо планів на наступні засідання Верховної Ради Перший віцеспікер підкреслив, що Парламент продовжить працювати над законопроектами відповідно до запитів від уряду та окремих міністерств. Ініціативи, за його словами, стосуються конкретних питань соціальної та гуманітарної політики, зокрема, облаштування та забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.