На цьому наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко в ефірі телемарафону «Єдині новини», відповідаючи на запитання щодо результатів засідання Парламенту.
Підводні камені, за його словами, можна знайти при бажанні у будь-якому, навіть найсвітлішому законі. «Зараз цей законопроект прийнятий у першому читанні, йде дискусія. Зрозуміло, що є певна дискримінація. І багато підприємств, які підпадають під дію цього закону, будуть його оскаржувати», - сказав політик.
Олександр Корнієнко підкреслив, що ситуація двозначна: колективи цих підприємств в Україні пишуть повідомлення до своїх головних офісів й кажуть – вийдіть з росії, а головні офіси не хочуть втрачати ринки.
«Це велика економічна битва, яка ведеться. У нас її ведуть депутати багатьох фракцій. І вже є результати, тому що деякі компанії, наприклад, компанія «Декатлон», яка займається спортивним одягом, але пов’язана з групою «Ашан», вийшла з росії в результаті цього тиску», - зазначив він.
Перший віцеспікер підкреслив, що і реєстрація цих законопроектів, і в майбутньому їх прийняття виходить із цього тиску. Він процитував Голову Європарламенту Роберту Мецолу: «Не треба фінансувати війну», наголошуючи, що це вагоміший внесок, тому що один день війни для росії обходиться так само, як один день, у який вона отримує прибутки за нафту й газ.
За його словами, є підприємства, які податками й робочими місцями фінансують ракети, що прилітають в наші будинки.
«Є ще й складова психологічна, моральна, яка дуже важлива. Ми демонструємо, що захищаємося не лише військово, не лише санкційно, а й різними економічними способами», - підкреслив Олександр Корнієнко.