Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС в ефірі 5 каналу поінформувала про підсумки візиту делегації жінок-парламентарок до США й Канади. За її словами, йшлося про три основні напрями допомоги: масштабне надання Україні зброї, посилення та запровадження нових санкцій, фінансова підтримка України. За усіма трьома компонентами є суттєвий прогрес:
«Ми вже маємо серйозну підтримку США і Канади і в наданні зброї, і в санкційному тиску. Вони готові йти далі і залучати інші країни. Звірства, які відкрилися перед світом, не можуть нікого залишити байдужим. Такою страшною ціною ми будемо бачити ще швидший рух наших партнерів щодо надання Україні тих інструментів, які можуть нам допомогти», - запевнила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
На думку Голови Комітету, єдине, про що можна говорити з Росією - це про виведення всіх російських і білоруських військ з нашої території: «Я не бачу взагалі жодного змісту обговорювати щось іще з РФ на сьогодні. Це країна-терорист, країна-окупант, країна-агресор, яка зневажає міжнародне гуманітарне право, яка керується виключно якоюсь люттю, яка призводить до воєнних злочинів проти людяності на нашій території. Тут, в США немає розуміння про що сьогодні може домовлятися українська делегація з Росією, окрім як, режиму припинення вогню», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
«І дуже важливо - це є відповідальність не тільки Путіна, це відповідальність кожного росіянина, який взяв зброю, прийшов і вбиває наших людей, і який підтримує Путіна, і який мовчазною згодою підтримує цю діяльність. Тому це про всю Росію, а не про якогось одного, хоч і абсолютного безумного диктатора», - вважає Голова Комітету.
«Санкції впливають на ситуацію, але не в такий спосіб, і не таким чином, який би зупинив зараз Путіна. Тому, насамперед я би хотіла бачити як результат всі банки РФ, які би підпали під повну заборону і під відключення від фінансової міжнародної системи. Всі, а не 6 із 333 - це те, про що ми розмовляли з колегами в Штатах і Канаді. Я хотіла би бачити ембарго на нафту, газ і закупівлю вугілля з рф, тому що понад 23 млрд євро за цей час з 24 лютого ЄС сплатив за ці енергоресурси Росії, фінансуючи терористичну активність РФ на нашій території. Я чую, що вже є готовність більше в ЄС говорити про ембарго на нафту. І це ще одне про що ми говорили тут, в США, і щоби США і Канада допомогли своїми нафтою і газом забезпечити потреби Європи і в такий спосіб допомогти нарешті Європі прийняти те рішення, яке так вдарить по їхніх кишенях, але збереже життя людей в центрі Європи - наших українців», - підсумувала голова Комітету.
Інформаційне управління