Рівень розрахунків за комунальні послуги знизився в силу об’єктивних обставин. Але щоб виробляти, наприклад, електроенергію, енергетичним компаніям необхідно купувати енергоносії - вугілля, газ, ядерне паливо. Відповідно, коли споживач не розраховується за електричну енергію, енергетичні компанії не мають коштів на купівлю енергоносіїв. Така ж ситуація і в інших компаніях і підприємствах, які надають споживачу газ, опалення, холодну і гарячу воду, здійснюють водовідведення.
Важливо, щоб розрахунки за газ, електроенергію і інші комунальні послуги здійснювались.
Про це заявив Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в ефірі єдиного телемарафону #UAРазом.
«Звичайно, багато споживачів постраждало внаслідок авіанальотів, ракетних ударів та артобстрілів, вимагати нормалізації платіжної дисципліни в такому випадку ми не можемо, - сказав Андрій Герус, - але до тих українців, які проживають в областях, де немає бойових дій, де зберігається робота підприємств, відповідно є виплати зарплат та пенсій, є заклик максимально оплачувати комунальні послуги. Тоді в нас будуть фінансові ресурси для закупівлі вугілля, газу і ядерного палива».
На думку Голови Комітету, оплата комунальних послуг є внеском в стабільну роботу української економіки, в укріплення держави. Також оплата комунальних послуг є гарантуванням їх безперебійного надання в наступному місяці.
«Хто має фінансову можливість, в кого зберігаються доходи - я закликаю оплачувати рахунки», - зазначив Андрій Герус.
Зазначимо, що збільшення тарифів на газ та електроенергію для населення, сектору теплокомуненерго та бюджетних установ на сьогодні не планується.