Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України на сторінці в соцмережі.
З початку реалізації ініціативи, станом на початок квітня 2022 року по Україні вже висаджено перші 100 мільйонів деревних рослин. Там, де це можливо, лісівники та громадяни продовжують висаджувати дерева. Бо українці чітко знають – ми обов’язково матимемо мирне та квітуче майбутнє.
Понад пів тисячі лип висадили у Заліщицькому міському парку, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення. Акцію провели працівники нашого національного природного парку НПП "Дністровський каньйон" спільно із представниками Заліщицької міської ради та КП «Заліщицьке міське комунальне підприємство».
Липи для висадки взяли із власного розсадника. Їх посадили на тих ділянках, де деревні рослини загинули з тих чи інших причин.
Міський парк у Заліщиках – один із найстаріших у Тернопільській області. Вік окремих дерев тут сягає понад 200 років. Тож тепер у 500-річного дуба, 195-річного гінкго дволопатевого* та софори японської, якій майже 150 років, є нові «сусіди».
Дякуємо Збройним Силам за ще один світанок! Віримо у нашу перемогу! Ми обов’язкового відбудуємо нашу країну, зробимо її зеленою і квітучою, - повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України на сторінці в соцмережі.
Довідково
Гінкго, також ґінко[2] (Ginkgo) — рід унікальних листопадних голонасінних рослин. Він включає цілу низку викопних видів і тільки один сучасний вид гінко дволопатеве — високе (до 40 м) дерево з розлогою кроною і товстим (до 4,5 м) стовбуром. Крона спочатку пірамідальна, із віком розростається.
Це листопадна рослина з унікальною для сучасних голонасінних форм листя — дволопатевою пластинкою шириною 5—8 см, на тонкому черешку довжиною до 10 см. Жилки з дихотомічним розгалуженням. Розвивається листя або на довгих пагонах поодинці і швидко, або на укорочених, але групами по два — чотири і повільно.
Рослина дводомна, на чоловічих рослинах у серьоподібних утвореннях, що складаються з спорангіїв (колосках), розвивається пилок. На жіночих рослинах на довгих ніжках розвиваються по два сім'язачатки. Генеративні органи розвиваються на двадцять п'ятому — тридцятому році життя дерева, тільки тоді з'являється можливість визначити його стать. Зазвичай мають добре розвинену кореневу систему, стійкі до сильних вітрів та снігових заметів. Деякі дерева досягають віку 2500 років. Восени листя жовтіє і швидко опадає.
«Голос України»