За результатами перемовин, спікер грузинського парламенту підтвердив свою готовність відвідати Україну разом із парламентською делегацією. Очікується, що до складу цієї делегації увійдуть депутати як від правлячої партії Грузії, так і від опозиції.
«Дуже радий, що невеличкі непорозуміння між нашими країнами вичерпані завдяки мудрості та патріотизму спікера Парламенту Грузії. Буду дуже радий бачити парламентську делегацію Грузії в Україні та відвідати ті місця, які для Українського народу є надзвичайно важливими», — наголосив Руслан Стефанчук.
Зі свого боку, Шалва Папуашвілі висловив сподівання, що цей візит дасть можливість парламентаріям Грузії на власні очі побачити те, що відбувається в Україні, та підтвердить дружні відносини між Грузією та Україною. За його словами, підтримка України та Українського народу є для нього моральним та історичним обов’язком.
Голови парламентів Грузії й України обговорили грузинсько-українські відносини та подальше зміцнення історично братерських зв’язків між країнами та народами. Шалва Папуашвілі повідомив, що близько 20 тисяч українців, рятуючись від війни, знайшли притулок у Грузії.
Руслан Стефанчук висловив вдячність уряду Грузії за надання всіх можливостей із безплатного розміщення, харчування, медичного обслуговування та забезпечення безоплатних транспортних послуг для тимчасово переміщених осіб з України. Крім того, Україна та Український народ завжди пам’ятатимуть про грузинських добровольців, які загинули, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України.
«Я щиро переконаний, що під час зустрічі в Києві ми знайдемо всі точки дотику для того, щоби надалі продовжувати вибудовувати наше світле спільне майбутнє. А спільного в нас набагато більше, ніж того, що нас різнить. За можливості хочу попросити надалі докласти всіх можливих зусиль для того, щоби це була наша спільна перемога. Нам потрібна ваша допомога в частині санкційного тиску на рф і подальшої відбудови України після нашої перемоги», — звернувся до спікера Парламенту Грузії Руслан Стефанчук.
Шалва Папуашвілі відзначив, що вчорашнє інтерв’ю очільника українського парламенту в прямому ефірі Imedi TV переконали його, що є місце для вирішення кожного непорозуміння. Спікер Парламенту Грузії провів дискусію з усіма іншими лідерами партій, і всі погодилися, що візит до України може відігравати важливу роль у розв’язанні цих питань.
Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України