До сівби ярих культур приступили 23 області України, крім Луганської, де практично на всій території проходять бойові дії. За прогнозами Мінагрополітики за песимістичним варіантом вдасться засіяти 70 % площ під посіви. У разі якщо в Чернігівській та Сумській областях, де є величезні аграрні площі, відбудеться розмінування сільськогосподарських угідь, то площа посівної може збільшитися і до 80 %. Враховуючи це, Україна здатна забезпечити власну продовольчу безпеку, а також мати відповідний залишок для гарантування продовольчої безпеки всього світу.
Також цього року на заході та в центрі України буде збільшено площі під овочі, що входять до базового борщового набору – капусту, моркву, буряк, картоплю, що дозволить перекрити часткове зменшення їх виробництва на півдні та сході для того, щоб усіх українців забезпечити відповідною овочевою продукцією.
Молочна галузь України забезпечує потреби ринку. 60-65% молокопереробних підприємств відновили роботу після вимушеної призупинки внаслідок повномасштабного вторгнення росії.
В умовах війни критичним залишається питання забезпечення аграріїв пальним для посівної та логістики. Ворог цілеспрямовано продовжує підривати економіку нашої держави та блокувати українські морські порти. Зупинка українського експорту вже вплинула на глобальну продовольчу безпеку та зумовила зростання світових цін на продукти харчування.
11 квітня 2022 року Комітет з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні розглянув проект закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану» (реєстр. №7264 ) та рекомендував Верховній Раді України за наслідками його розгляду в першому читанні прийняти за основу і в цілому як закон, з урахуванням пропозицій Комітету та з техніко-юридичними правками. Цей законопроект покликаний максимально спростити вимоги з боку держави для ведення сільського господарства в умовах воєнного стану та зменшити бюрократичне навантаження на аграрний бізнес, особливо, коли через війну на наших полях діє другий – продовольчий фронт.
Члени Комітету вдячні українським аграріям за стійкість в умовах війни. Працюємо разом з метою забезпечення продовольчої безпеки України та світу!