Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що усі європейські колеги, з якими вона та інші народні депутати їздили у Бучу, Бородянку, Ірпінь - приголомшені, але водночас, сповнені рішучості допомагати Україні. І це ще раз доводить, як важливо працювати з європейськими політиками, представниками різних урядів, щоб вони могли захищати інтереси України у своїх країнах.
«Зараз ЄС працює над запровадженням ембарго на ввезення російської нафти. Це те, що дуже важливо для українського народу, і я сподіваюся, що невдовзі вони повністю відмовляться і від російського газу», - заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона також зауважила, що в європейських столицях досі є ті, хто проти рішучих заходів та проти надання потужної збройної підтримки Україні, але навіть їхні позиції поступово змінюються: «Ми дуже добре розуміємо, що деякі справи потребують часу, і, на жаль, ми розуміємо що в деяких столицях все ще не бажають вживати таких жорстких заходів, які могли б допомогти Україні. Однак, що стосується озброєння, ми бачимо зміни в позиціях урядів і ці зміни на користь України».
Голова Комітету також розповіла про катастрофічну ситуацію в Маріуполі, який перебуває в облозі окупантів. Евакуювати з міста людей немає можливості, бо російські загарбники постійно порушують домовленості щодо евакуаційних гуманітарних коридорів. А люди, яким все-таки вдається вирватися з міста - ризикують життям, бо окупанти розстрілюють евакуаційні колони.
На запитання журналістів, як довго в Маріуполі зможуть вистояти українські вояки, голова Комітету відповіла, що не варто формулювати жодних припущень: «Ніхто не очікував, що Маріуполь протримається 50 днів, тому я не буду робити жодних прогнозів щодо того, як довго вони стоятимуть. Вони (українські вояки) б’ються завзято, вони б’ються за місто, і я сподіваюся, що ми зможемо їм допомогти також ззовні військовими боєприпасами та важким озброєнням, які ми отримаємо від наших партнерів зі всього вільного світу».