Михайло Радуцький повідомив, що до нашої країни продовжують прибувати медики з інших країн, щоб допомогти українським колегам. За словами міністра охорони здоров’я Литви Арунаса Дулькіса, Україна звернулася з проханням направити анестезіологів, реаніматологів, ортопедів-травматологів, хірургів для лікування травм та поранень. Вчора до нас приїхали дві команди медиків: по чотири лікаря (травматологи, реаніматологи) та вісім медсестер у кожній. Загалом – 24 особи.
«За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, в перші дні після початку війни частина українських медичних працівників виїхали до західних регіонів або за кордон, але переважна більшість хірургічних та травматологічних бригад продовжили працювати. Вони майже два місяці продовжують лікувати українців «на адреналіні». Але довго працювати в такому режимі неможливо - зростає вірогідність лікарської помилки. Щоб у наших медиків-героїв був час на відпочинок, МОЗ формує бригади на заміну. Зокрема, й за допомогою іноземних спеціалістів», - зазначив Михайло Радуцький.
Він поінформував, що за даними МОЗ, наразі в Україні працюють 230 медиків-іноземців. Серед них, наприклад, 60 спеціалістів з Ізраїлю, що працюють у польовому шпиталю на території Львівської області. Два тижні тому разом із ізраїльською делегацією проводили інспекцію роботи шпиталя.
За його інформацією, загалом подали заявки до міністерства, щоб приїхати працювати в Україні, майже 2 тис. медиків з інших країн. Лише з Литви є ще 300 охочих працювати в Україні, також Німецька медична асоціація інформує про 1,1 тисячі фахівців, які подали заявки щодо готовності приїхати до нас допомагати.
«Вдячний країнам-партнерам за підтримку України. Досвідчені іноземні медичні фахівці допоможуть нашим медикам лікувати поранених, а також дадуть можливість нашим лікарям-героям перепочити», - заявив Голова Комітету з питань здоров'я нації.
Фото зі сторінки Михайла Радуцького у Фейсбуці.