З початку повномасштабного вторгнення Росії понад 11 млн українців були змушені переселитися в безпечніші місця. Ховаючись від ракет, обстрілів та дій російських окупантів. Про це інформує Міністерство цифрової трансформації України.

Держава продовжує платити пенсії, стипендії, інші соцвиплати. А також запускає нові програми для підтримки українців під час війни.

Спільно з Міністерством соціальної політики України зібрали на порталі усю важливу інформацію про всі види допомоги для ВПО https://edopomoga.gov.ua/

А саме:

  • – комплексну послугу для ВПО,
  • – негайну фінансову допомогу жителям щойно звільнених територій та евакуйованим, а також тимчасове проживання,
  • – виплати українцям, що проживають на тимчасово окупованих територіях,
  • – реєстрацію пошкодженого та зруйнованого майна для подальших компенсацій,
  • – міжнародну допомогу.

Комплексна послуга для ВПО, – повідомляють на сторінці  Міністерства цифрової трансформації України у соцмережі, – вже доступна в Дії, а інші зовсім скоро стануть доступними для переселенців.

Стежте за нашими соцмережами, щоб бути в курсі цифровізації, та розповідайте про єДопомогу тим, хто її зараз потребує, – закликав  Віце-прем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров (на знімку).

І запевнив, що для кожного українця від держави є допомога та є підтримка!

Тим часом Міністерство соціальної політики України інформує.

На платформі єДопомога відтепер можна допомагати онлайн з будь-якого куточка світу

Так, Міністр соціальної політики України Марина Лазебна (на знімку) повідомила, що з 20 квітня на платформі єДопомога з'явилась можливість допомогти людям у декілька кліків. Навіть не виходячи з дому.

«Продовжуємо розвивати платформу єДопомога. Відсьогодні на платформі можна допомогти онлайн у декілька кліків, не виходячи з дому. Я знаю, що частина людей, які зайшли на сайт та зареєструвались як благодійники, фізично не мають можливості особисто придбати та привезти допомогу тим, хто її потребує. Але допомогти хочуть. Саме для них з'явилась нова можливість.

 Благодійник обирає заявку на допомогу та оплачує Передплату єДопомога за продукти та товари.

Людина, яка залишила цю заявку, отримує смс з кодом або електронним кодом Передплати в особистому кабінеті.

На касі у магазинах, які долучились до програми, громадянин може пред'явити електронний код Передплати або продиктувати номер з смс - він слугуватиме підтвердженням оплати за необхідні товари.

Передплату можна використати на ті потреби, які були зазначені в заявці, тобто на категорії товарів, що були зазначені. Придбання алкогольних та тютюнових виробів в рамках програми виключено!» – прокоментувала Марина Лазебна.

Також Міністр соціальної політики України підкреслила, що завдяки цій опції на платформі допомагати адресно українцям відтепер можуть люди з усього світу.

Нагадаємо  

Платформа єДопомога - це додаткова підтримка українців, яка доповнює роботу системи соціального захисту. Платформа передбачена для отримання та надання благодійної допомоги в форматі «від людини до людини».

На платформі єДопомога можна:

1. Отримати допомогу. Якщо ви потребуєте підтримки, реєструйтеся на платформі та залишайте свою заявку на допомогу. Вона може включати водночас продукти харчування, засоби гігієни, ліки тощо.

2. Допомогти онлайн. Якщо ви маєте можливість та бажання підтримати людей, що постраждали від війни, можете зробити це в декілька кліків. Неважливо, в Україні ви перебуваєте чи за кордоном. Оберіть заявку, за якою готові допомогти.

Оплатіть потребу через Передплату єДопомога. Людина, яка залишала заявку, отримає смс з кодом або електроним кодом Передплати, який зможе використати на покупку потрібних їй товарів у магазинах-партнерах платформи єДопомога. Зараз це магазини «Сільпо», Le Silpo, «Фора», «Thrash!Траш!» та Fozzy C&C. Можливість придбання алкогольних та тютюнових виробів виключена. Допомагати швидко!

3. Допомогти із рук в руки.

Якщо ви бажаєте допомогти іншим та особисто передати зазначені в заявці товари, оберіть на платформі єДопомога «допомогти з рук у руки». Є можливість фільтрування заявок. Самостійно обирайте область, місто, категорію товару. Після того, як ви взяли заявки в роботу, з вами зв’яжеться оператор контакт-центру та передасть контакти особи, якій потрібна ця допомога.

Допомагати легко!

Фото з відкритих джерел