Він зауважив, що історично процеси визнання геноцидів відбуваються непросто і нешвидко, як було, наприклад, із визнанням геноцидом Голодомору в Україні у 30-х роках XX сторіччя.

«Ця історія відкрита і відбувається досі. Тобто це тривалі рішення, тривалі процеси. У деяких країнах вони минають роками, десятиліттями. І що більше ми будемо разом, єдиною командою працювати з нашими партнерами, то швидше ці процеси відбуватимуться», - наголосив Корнієнко, підкреслюючи важливу роль у цій співпраці саме балтійських країн, які першими почали ухвалювати історичні рішення щодо визнання воєнних злочинів росії геноцидом українського народу.

Говорячи про судові перспективи відносно росії у міжнародних судах щодо визнання її вини у воєнних злочинах на території України, Корнієнко наголосив  на необхідності напрацювання сильної доказової бази.

«Це залежить від того, наскільки ми матимемо необхідний пакет доказів безчинств, що відбувалися під Києвом. А з другого боку – потрібно, щоб у нас була сильна позиція у Європі, у світі щодо визнання цих фактів не просто злочином, а елементами геноциду», - підкреслив Перший заступник Голови Верховної Ради.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України