В Україні триває посівна. 9 областей України повністю завершили сівбу ярих культур ранньої групи, а саме: Вінницька, Волинська, Закарпатська, Кіровоградська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська та Хмельницька. У загальному результаті майже 70% прогнозованих під ярі культури ранньої групи площ вже засіяно.
За інформацією Мінагрополітики станом на 21 квітня 2022 року прогнозовані площі посіву основних ярих сільськогосподарських культур під урожай 2022 року на контрольованій Україною території складають 14 403,4 тис. га, що на 2 512,9 тис. га менше від показника минулого року (16 916,3 тис. га).
За оперативними даними структурних підрозділів військових адміністрацій, Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку сівбу ярих культур проводять 23 області України, крім Луганської, практично на всій території якої проходять бойові дії.
Так всіма категоріями господарств посіяно (посаджено):
- ярої пшениці 164,4 тис. га;
- ярого ячменю 802,2 тис. га;
- ярого ріпаку 16,4 тис. га;
- вівса 127,4 тис. га;
- гороху 107,2 тис. га;
- гречки 1 тис. га;
- проса 4,8 тис. га;
- кукурудзи 323,2 тис. га;
- цукрових буряків 155,6 тис. га;
- соняшника 896 тис. га;
- сої 62 тис. га;
- картоплі 366,2 тис. га.
У сільськогосподарських підприємствах завершено перше підживлення озимих сільськогосподарських культур азотними мінеральними добривами та проходить догляд за посівами.
Важливо, що в умовах воєнного стану вперше вдалося підняти в повітря сільськогосподарські дрони для виконання сезонного внесення засобів захисту рослин на 130 га ягідних насаджень. Повітряні роботи пройшли в Київській області, на території, яка ще донедавна була окупованою.
При дефіциті паливних ресурсів, пестицидів, ризиків замінувань полів використання агродронів стало рішенням номер один.
Робота з агродронами в умовах війни складається не тільки з факту виконання внесення дроном засобів захисту рослин, а в першу чергу з підготовки до цього процесу:
1) отримання дозволів та погодження з військовими підрозділами використання повітряного простору для аграрних потреб;
2) отримання дозволів на польоти та офіційних розпоряджень Міністерства оборони України, будь-які неузгоджені дії будуть миттєво розцінені як ворожі, а відповідно – техніка буде знешкоджена ЗСУ.
Крім того, Starlink допомагає аграріям проводити посівну в Україні. З поверненням територій Київської, Чернігівської, Сумської та деяких районів інших областей під контроль України, аграрії активно почали відновлювати свою роботу та плани на посів. Разом з тим, відсутність або дуже нестабільний телекомунікаційний зв’язок в багатьох регіонах складав значну проблему для багатьох сільськогосподарських виробників у напрямку відновлення та координації роботи. Вирішенням проблеми стало надання для сільгоспвиробників постраждалих регіонів систем супутникового інтернет-зв’язку Starlink від Ілона Маска.