При цьому не потрібне оформлення дозволу, достатньо подання декларації до відповідних органів влади.
Зробити це буде можливо, незалежно від місцезнаходження та місця провадження діяльності суб'єкта господарювання.
Про це інформує Міністерство економіки України.
Декларації, відповідно до закону, матимуть рівноцінний правовий статус з ліцензіями та дозволами, одержаними за звичайною процедурою у мирний час.
Декларацію можна подати через ЦНАП або онлайн – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, додаток або портал Дія.
Важливо зазначити, що дозволи чи ліцензії, дія яких завершується, автоматично продовжуватимуться на час воєнного стану та ще 3 місяці після його завершення.
Також на післявоєнний час відтерміновується необхідність подання звітів та повідомлень, пов’язаних з дозвільними процедурами.
Зараз в Україні уже переведено на декларативний принцип 48 дозволів, 19 ліцензій, майже 500 інших публічних послуг для бізнесу.
У такий спосіб створюються максимально зручні умови для ведення бізнесу. Це допоможе підприємцям відновити роботу, що була тимчасово зупинена через бойові дії, або ж розпочати нову власну справу там, де вони вважатимуть за доцільне.
Працюючий бізнес – запорука дієвої економіки, яка витримає усі навантаження воєнного часу та відповість на численні виклики, що постають перед державою, – інформує Міністерство економіки України на своїй сторінці в мережі.
«Голос України»