Про це повідомляє Міністерство економіки України.
За інформацією Міністерства, зазначена Угода діятиме 12 місяців, але може бути продовжена за домовленістю між сторонами на новий термін.
Це означає, що тепер українські товаровиробники зможуть експортувати більше продукції на британський ринок. В першу чергу мова йде про товари, які Україна традиційно експортує до Великої Британії, зокрема борошно, зерно, молочну продукцію, м’ясо птиці та напівфабрикати, томатну пасту, мед, кукурудзу, пшеницю, соки, гриби, цукор тощо.
А в перспективі український бізнес матиме змогу збільшити також експорт товарів з високою доданою вартістю.
Слід зазначити, що торгові відносини між Україною та Великою Британією мають досить тривалу та успішну історію. Товарообіг між нашими країнами у минулому році зріс майже на 57% і склав 2,2 млрд доларів. Особливо активізувався вітчизняний експорт, який зріс на 62% і досяг обсягу в понад 1 млрд доларів.
Таким чином, підписання зазначеної угоди не лише сприятиме розвитку українського виробництва, але й збільшить надходження валютної виручки, що, в свою чергу, зробить нашу економіку міцнішою.
Крім того, що нещодавно Європейська комісія запропонувала призупинити на рік імпортні мита на весь український експорт до Європейського Союзу, включаючи тимчасове скасування існуючих тарифів і квот на сталь та сільськогосподарську продукцію, які не підпадають під дію торгової угоди ЄС з Україною, але були одними з основних статей вітчизняного експорту, а також призупинення на рік усіх антидемпінгових та захисних заходів ЄС щодо експорту української сталі, що є безпрецедентним жестом підтримки нашої країни на період воєнного стану.
У Комітеті з питань економічного розвитку щиро вдячні нашим британським та європейським партнерам за допомогу Україні та підтримку вітчизняної економіки і сподіваються, що це стане ще одним кроком у наближенні нашої країни до Європейського Союзу.