Більше фото тут
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.
Для України надважливим є питання притягнення винних за скоєні злочини до юридичної відповідальності. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час зустрічі з представниками глобальної мережі парламентаріїв «Об’єднані для України» (U4U).
За його словами, Парламент України робить усе можливе для притягнення винних до відповідальності за ці звірства.
«Минулого пленарного засідання ми ухвалили відповідний Закон України, яким розширили юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на ці злочини. І тепер тих 40+ держав, які звернулися до Міжнародного кримінального суду і відкрили цю справу проти росії, отримали необхідний юридичний механізм щодо закріплення цих свідчень і справедливого вироку для винних», — наголосив очільник українського парламенту.
Руслан Стефанчук зазначив, що станом на 2 травня цього року було зареєстровано 9 247 актів агресії, із яких 8 971 — за порушення звичаїв і правил війни.
«рф діє за межами будь-якого міжнародного права. Крім цього, ви знаєте, що росія брутально порушує міжнародне право та принципи. російські військові судна перекривають простір і атакують цивільні кораблі», — розповів Голова Парламенту та додав, що водночас російські нацисти атакують житлові райони, використовують їх для розміщення свого озброєння; грабують на окупованих територіях, а деякі види грабежів висміюються навіть у цивілізованому суспільстві та породжують нерозуміння системи цінностей у росіян.
«Коли росіяни приходять в Україну, аби вкрасти електрочайник, забувши основу для нього, вибачте, — це дві прірви цивілізаційних», — акцентував Руслан Стефанчук.
Він також порушив питання визнання росії державою-спонсором тероризму та нагадав, що минулого засідання Парламент України затвердив відповідне звернення до Конгресу США.
«Закликаємо й інші країни ухвалити аналогічні рішення, тому що цей статус надасть можливість використовувати вищий рівень санкцій, які можуть полегшити боротьбу з рф», — додав спікер Парламенту України.
Руслан Стефанчук нагадав, що інституції ЄС зараз працюють над 6 пакетом санкцій, а також механізмами запобігання обходу обмежувальних заходів з попередніх пакетів. Він попросив колег – учасників групи U4U докласти максимум зусиль задля того, щоб ці санкції були потужним ударом по економіці рф. Це стосується питання ембарго на нафту й газ; збільшення кількості банків, відключених від SWIFT.
Також має продовжуватися тиск на російських високопосадовців та олігархів шляхом не лише арешту, але й конфіскації та націоналізації їхнього майна та статків в Європі.
«Це питання розширення санкцій щодо режиму Лукашенка, адже з території білорусі відбуваються обстріли нашої країни. І що дуже важливо — росія віднаходить варіанти обходження цих санкцій. Ми не маємо права толерувати будь-які варіанти обходження санкційного режиму. Якщо ми бачимо, що якась країна створює приховані преференції для того, щоб рф могла обійти санкції, — ця країна аналогічно має бути попереджена про недопустимість сприяння політиці агресора, яким є рф», — наголосив Руслан Стефанчук.
Голова Верховної Ради України подякував парламентаріям U4U за потужну підтримку та можливість укотре зустрітися.
«Створений формат демонструє свою ефективність. United for Ukraine — це люди, які об’єднуються, щоб в України та в нас усіх разом все вдалося, — і неодмінно вдасться», — підкреслив Руслан Стефанчук.
Довідково:
U4U — глобальна мережа парламентаріїв «Об’єднані для України», до складу якої входять парламентарії більш як із 28 країн. Вони активно підтримують Україну як у власних країнах, так і на міжнародному рівні.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України
Представники глобальної мережі парламентаріїв «Об’єднані для України» узгодили спільну заяву після зустрічі з Головою Парламенту
Після відвідання Бучі та Бородянки, за результатами зустрічі з Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, членами Уряду, військовими, члени глобальної мережі парламентаріїв «Об’єднані для України» (U4U) узгодили спільну заяву.
Повний текст документа подається нижче.
СПІЛЬНА ЗАЯВА
ГЛОБАЛЬНА ПАРЛАМЕНТСЬКА МЕРЕЖА «ОБ’ЄДНАНІ ДЛЯ УКРАЇНИ»
6 травня 2022 рік
Ми, депутати Верховної Ради України та інші народні депутати, які представляють глобальну парламентську мережу «Об’єднані для України» та беруть участь у другому солідарному візиті в Україну, закликаємо до:
1. Негайного збільшення поставок всього необхідного озброєння Україні. Ми наголошуємо на необхідності посилити Європейський фонд миру, щоб збільшити амбіції підтримки в зброї та боєприпасах. Існує потреба у створенні стійкої системи відновлення української систем озброєння, а також безперервного процесу інструктажів щодо використання більш досконалих систем озброєння західного зразка. Україна не може перемогти і не може зменшити людські втрати без стабільного та адекватного постачання зброї.
2. Створення міжнародного трибуналу щодо воєнних злочинів Російської Федерації та злочинів агресії проти України за міжнародним правом на додачу до роботи, яку українська влада проводить з МКС. На всі злочини агресії необхідно реагувати, а всіх винних притягнути до відповідальності. З огляду на характер злочинів і наміри знищити народ України, парламенти світу мають визнати війну Російської Федерації проти України геноцидом.
3. Збільшення нищівних санкцій проти Російської Федерації та її правлячого режиму до рівня повного торговельного ембарго, у тому числі ембарго на енергоносії, до того часу поки останній російський окупант не залишить українську землю.
4. Надання Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі та якнайшвидший початок переговорів про вступ як єдиний дієвий шлях до консолідації свободи, демократії та стабільності України та європейського континенту.
5. Створення амбітного європейського плану відбудови України, з цією метою також використання російських активів, конфіскованих через санкції. Ми підтримуємо ідею, що всі країни-члени ЄС повинні взяти на себе відповідальність за допомогу у відбудові окремих регіонів України.
6. Європейської координації швидкої модернізації гуманітарної допомоги Україні, зокрема щодо потреб у харчуванні, воді та ліках.
7. Підтримки на рівні ЄС європейських компаній, які мають торговельні відносини з Україною, для підтримки функціонування економіки України.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України
У Парламенті відбулася зустріч Руслана Стефанчука з глобальною мережею парламентаріїв U4U
У Верховній Раді України відбулася зустріч Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з глобальною мережею парламентаріїв «United for Ukraine» (U4U), учасники якої обговорили питання військової допомоги Україні, запровадження шостого пакету санкцій проти росії та притягнення винних у скоєнні злочинів до юридичної відповідальності.
«Хочу подякувати, що вкотре маю можливість зустрітися з вами в Україні. Це означає, що створений формат працює та демонструє свою ефективність... U4U — це люди, які об’єднуються, щоб в України та в нас усіх разом усе вдалося. І все неодмінно вдасться», — наголосив Голова Парламенту України на початку зустрічі.
Зі свого боку, депутат Парламенту Естонської Республіки Урмас Рейнсалу поінформував, що у питанні військової допомоги для України багато вже зроблено і робитиметься й надалі.
«Ми не маємо бути занадто задоволені зробленим, ми повинні робити набагато більше й щодо відбудови. Уже говорили в парламентській мережі, що всі європейські країни у комплексний спосіб мають політично взяти відповідальність і практичне зобов’язання за окремі українські території. Побачимо, які саме ділянки, але ми всі розподілимо», — зауважив він.
Також Урмас Рейнсалу не оминув питання визнання країнами геноциду Українського народу, створення міжнародного трибуналу щодо воєнних злочинів рф.
Депутат від Литовської Республіки Жигімантас Павільоніс розповів детальніше про ту допомогу, яку U4U вже погодили, та ухвалили щодо цього спільну заяву.
«Ми боремося за те, щоби надати Україні зброю. Ми допомагатимемо, скільки зможемо, аби здійснився суд над рф у розслідуванні її злочинів. Ми також маємо підірвати навалу росії санкціями, включно з ембарго на газ і нафту. Ми робимо та робитимемо все можливе, щоб Україна здобула статус кандидата та почалися перемовини про вступ до ЄС на підставі забезпечення демократії в Європі», — наголосив Жигімантас Павільоніс.
Він також додав, що деякі члени нинішньої делегації приїхали вперше, — це депутати з Ірландії, Італії та Канади, і висловив сподівання, що вони повернуться до України із більшими національними делегаціями.
«Ми перша італійська державна інституція, яка в особі цієї делегації приїхала до вашої країни», — наголосила член Парламенту Італійської Республіки Лія Квартаппелі та додала, що Італія підтримує Україну як у вступі до ЄС, так і військовою, гуманітарною й економічною допомогою. Водночас вона зазначила, що Італія притримується думки, що парламентську та політичну підтримку України варто продовжувати й надалі.
«Ми також боремося за громадську думку та правдиве інформування», — додала Лія Квартаппелі, зауваживши, що Україна та Італія мають обмінюватися інформацією з приводу боротьби з дезінформацією: «Це напряму стосується нашої демократії, нашої преси, громадської думки».
Продовжуючи обговорення зазначеного питання, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зазначив, що боротьба з дезінформацією складна та важлива, адже інформація вбиває не гірше, ніж кулі.
Зі свого боку, колеги із Сенату Ірландії — Беррі Уард та Гаррет Ехерн — також висловили вдячність за запрошення та зазначили, що підтримують вступ України до ЄС. До того ж Єва Ернст-Дідіч, член Парламенту Австрійської Республіки, запевнила, що Австрія також повністю підтримує прагнення України щодо вступу до ЄС.
«Спілкуючись у колі друзів, є внутрішнє відчуття, що після нашого спілкування ми скидаємо кілограми ваги з наших душ. Дякую за те, що ви робите для України, за те, що ми робимо разом. Тому до найближчих наших зустрічей. Я дуже хочу, щоб ми їх провели, як мінімум, в мирній Україні, як максимум — в українському Криму», — резюмував Голова Верховної Ради України.