Триває 77-ма доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
Окупанти ж в цей час продовжують красти українське зерно - втрати аграріїв сягають щонайменше $125 млн. Практично всі кораблі, які виходять із зерном з тимчасово окупованого міста Севастополя, перевозять крадене українське збіжжя.
В свою чергу блокування росією морських портів України уже призвело до різкого зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію на світових ринках.
Такі дії росії направлено на виснаження української економіки та загрожують продовольчій безпеці всього світу. Адже світ не має альтернативи українській сільськогосподарській продукції. Насамперед, країни Близького Сходу та Африки, не зможуть обійтися без експортних поставок української с/г продукції.
Наша держава постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15-20% ячменю, більше 50% соняшникової олії. З України в середньому експортувалося 50 млн тонн сільськогосподарської продукції. У рекордні роки цей показник доходив навіть до 65 млн тонн. На сьогодні немає можливості знайти альтернативу таким обсягам постачання на світовий ринок продуктів харчування з України та замінити нашу продукцію іншими виробниками. Це неможливо буде зробити, навіть у перспективі найближчих 3-5 років.
Україна за допомогою своїх європейських партнерів активно шукає альтернативні шляхи експорту через західні кордони залізницею та європейські морські порти. Однак, пропускна здатність такого шляху значно поступається можливостям українських морських портів.
Україна готова продовжувати виконувати свої зобов’язання як один з є гарантів продовольчої безпеки всього світу.
Глобальна продовольча безпека є вагомим аргументом для світової спільноти у об’єднанні зусиль за для розблокування українських морських портів.