Ранок у приміщенні Голобської селищної ради зустрічає запахом свіжого хліба. Такий буває в спеціалізованих магазинах або безпосередньо біля пекарень. Як з’ясувалося, це Теремнівський хлібозавод безплатно привіз з Луцька свою продукцію для переселенців. А люди, які юрбляться біля лотків, мають розібрати ці духмяні буханці і розвести їх по селах.
Голобська громада порівняно невелика, з населенням 8 396 осіб, половина з яких проживає в селищі. І прийняти 415 вимушених переселенців переважно з Донецької та Луганської областей, забезпечити їх житлом та всім необхідним було непросто. Більшість прибулих зі сходу проживають у приватних будинках. Місцеві потіснилися і надали їм житло. Ще 40 осіб розмістилися в колишньому приміщенні школи в селі Новий Мосир і 20 – в школі Великий Порськ.
На знімку: селищний голова Голоб Сергій Гарбарук щодня цікавиться життям і побутом вимушених переселенців.
Сьогодні ж, розповідаючи про вимушених переселенців, Сергій Гарбарук, мабуть, зі скромності не згадав, що про створення комфортних умов проживання подбала селищна рада, за кошти якої придбано речі першої необхідності, на тривалий час було організовано приготування гарячих обідів.
Хочеться згадати також про небайдужих мешканців громади, які допомогли забезпечити приміщення меблями. За сприяння релігійних організацій було встановлено пральну машину і холодильник (громада Голобського Свято-Георгіївського храму), душову кабіну (церква ХВЄ (п’ятидесятників).
Нещодавно Голобська селищна рада подала заявку до благодійного фонду «Рокада», виконавчого партнера Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, та отримала підтримку: у Новий Мосир надійшли комплекти постільної білизни, матраци, ковдри, подушки (на знімку). Також фонд надає психологічну, юридичну та соціальну підтримку.
Раніше важко було уявити, як можна в громаді, яка не має ні готелів, ні хосписів, ні гуртожитків, розмістити у себе майже півтисячу осіб і забезпечити їх найнеобхіднішим. Минуть роки, і про це будуть згадувати і захоплюватися. Сьогодні ж люди роблять це, по-християнськи не афішуючи свою доброту і милосердя. Низький уклін їм за це.
Фото автора.