Чимало світових компаній з початку вторгнення росії в Україну за власною ініціативою призупинили або повністю припинили свою діяльність на території країни-агресора. Список, сформований експертами Єльської школи менеджменту, нараховує майже 1000 компаній, які дали чіткий сигнал недопустимості військової агресії, порушення кордонів та територіальної цілісності іншої держави.
Своїм рішенням світова бізнес спільнота одностайно сказала НІ вбивствам і катуванням мирного населення в Бучі, Ірпені, Бородянці, Маріуполі та інших окупованих російською армією населених пунктах України! НІ статевим злочинам! НІ всім звірствам війни!
За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, впродовж трьох місяців війни в Україні її жертвами вже стали 8 628 мирних людей, з них 3 974 убито і 4 654 поранено.
За офіційною інформацією ювенальних прокурорів постраждало 679 дітей, з них 241 дитина загинула та 438 поранено.
Усі ці дані не остаточні, оскільки триває робота із встановлення потерпілих в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.
Завдала шкоди збройна агресія рф і бізнесу, зокрема, пошкоджено та зруйновано 227 заводів, фабрик та підприємств. Завдані збитки оцінюються у 11,3 млрд доларів. І це не рахуючи упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності. Окрім того, постраждало щонайменше 2 910 торгових точок, що додатково завдало збитків на 1,4 млрд доларів.
Попри жахи війни, понад 350 глобальних компаній продовжують працювати в рф, сплачуючи суттєві податки до її бюджету, тим самим підтримуючи спроможність вести війну. Не зупинили промислове виробництво та до цього часу діють, зокрема: міжнародна мультирегіональна група Buzzi Unicem (Італія), яка має в росії три промислових майданчика з виробництва цементу (SLK Cement); компанія CANPACK (Польща) - два заводи з виробництва алюмінієвих банок для напоїв, харчової та промислової упаковки (ТОВ «Кен-Пак Завод Упаковки»); корпоративна група EMS-Chemie (Швейцарія), яка має в росії потужності з виробництва клеїв, герметиків, покриттів та обладнання для їх нанесення в автомобільній промисловості (ТОВ «ЕФТЕК»); корпорація Huntsman (США) - потужності, які спеціалізуються на виробництві поліуретанів; International Paper (США) - один із провідних виробників упаковки з целюлози та відновлюваного деревного волокна. Є співвласником паритетного спільного підприємства Група «Ілім», яке об’єднує найбільші целюлозно-паперові комбінати росії; компанія Kronospan (Австрія) - спеціалізується на виробництві та розповсюдженні плит на основі деревини.
Звертаюсь до компаній, які залишилися на ринку рф, не будьте співучасниками злочинів путіна та його режиму!
Виходьте з російського ринку заради власного іміджу та незаплямованого майбутнього!