Населені пункти Київщини дуже сильно постраждали від рук окупантів. «Загарбники знищили наші міста, лікарні, споруди закладів культури, але все це ми відновимо і відбудуємо. На заклик відбудувати населений пункт відгукнулося багато людей. Для кожного з нас вагомо бути причетним до розбудови України», — каже очільник Ірпеня Олександр Маркушин (на знімку).

На відновлення зруйнованого російськими окупантами Ірпеня потрібен майже 1 мільярд доларів. Загалом у місті пошкоджено приблизно 1100 будинків, руйнування охопили майже 70% територій. У Європейькому Союзі збираються покрити більшу частину витрат на повоєнне відновлення України. Голова Комітету Верховної Ради

України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко (на знімку ліворуч) розповідає, що є програма відновлення Київської області, з якої вже виділено 400 мільйонів гривень на заміну вікон, покрівель, дверей. Наразі основне — це житло, яке не підлягає ремонту, його потрібно демонтувати і будувати нове.

«Нині обговорюємо з Офісом Президента будівництво соціального житла — 50 тис. квадратних метрів. Дякуємо Київській обласній раді, вона передала в наше користування земельну ділянку. Є дозвіл на розробку детального плану, аби там звести п’ятиповерхові будинки. І переселяти тих мешканців, які втратили житло.

Фінансування буде державним», — каже голова Київської обласної державної адміністрації Олексій Кулеба.

«Тих людей, які повернулися і яким нема де жити, розселяємо в таборах. Залізниця дала потяг — селимо і там. Уже збудовано модульне містечко. У кого немає їжі, годуємо.

На базі 17-ї школи щодня годуємо чотири тисячі осіб. Даємо продуктові набори. Чим можемо — допомагаємо», — підкреслює голова Ірпеня Олександр Маркушин.

Роботи з відновлення міста тривають.



Фото автора.