Так, на ділянці впадіння ріки Либохора випущено 2000 мальків струмкової форелі середньою наважкою у 3 грами. Зарибок вирощено на форелевому рибному господарстві у Тячівському районі Закарпаття.
Вселення здійснювалося за рахунок коштів одного з енергетичних підприємств відповідно до науково-біологічного обґрунтування та Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, затвердженого наказом Мінагрополітики від 07.07.2012 № 414.
Контроль за процесом зариблення здійснювали працівники Львівського рибоохоронного патруля Держрибагентства.
«Весняне зариблення водойм триває. Струмкова форель — рідкісний аборигенний вид риби. Лише найсуворіша охорона і штучне розведення сприятиме збільшенню її чисельності», — зазначає т. в. о. голови Держрибагентства Андрій Забуга.
Довідково
Форель струмкова, або пструг, – вид надзвичайно цінної риби з родини лососевих. Її поширення в українських водоймах зумовлене наявністю прохолодних, чистих і прозорих вод зі швидкою течією й кам'янистим дном. Такі умови є, зокрема, у верхів'ях Прута, Черемоша, Серету, Стрия, Дністра та його приток, у Тисі, Тересві, Тереблі, Ріці, а також у гірських річках Криму.
Про це інформує Державне агентство меліорації та рибного господарства України на офіційній сторінці у соцмережі.
«Голос України».