Під час зустрічі журналістів в університеті Короля Данила.
Івано-франківські медійники від перших днів війни підтримують своїх колег з інших регіонів. Ось і напередодні професійного свята представники ЗМІ зібрали 500 пакунків для миколаївських журналістів. Координували працю обласна спілка журналістів та місцевий Центр журналістської солідарності. А матеріально підтримали ідею благодійний фонд «Чисті серцем».
«Івано-Франківська обласна спілка журналістів співпрацює з Миколаївською давно, однак до війни то були творчі обміни, – зазначила секретар НСЖУ та координаторка Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта. – Із початком повномасштабного вторгнення росії ми відправляємо й гуманітарну допомогу. Спочатку завдяки співпраці з міжнародними медійними організаціями то було надання професійної оргтехніки. Тепер же дякуємо директорці фонду Ірині Рабарській та співзасновнику Василю Вишиванюку за отримані продукти й засоби гігієни. Сформували 500 пакунків з 21 виду найменувань».
Співзасновник благодійного фонду Василь Вишиванюк.
Голова обласної спілки журналістів НСЖУ Лілія Боднарчук додає, що інформаційний фронт під час війни так само важливий, адже треба протистояти ідеологічним атакам ворога. Підтримують колег на передовій, на окупованих територіях та в регіонах, де тривають постійні бойові дії. Разом наближаємо перемогу!
Продуктові пакунки розподілили й для журналістів Херсонщини, котрі нині перемістилися до сусідньої Миколаївщини, так само – для працівників Миколаївського зоопарку й біженців з інших регіонів. Принагідно передали медичні засоби для місцевих медзакладів.
Василь Вишиванюк розповів, що понад 20 тонн продуктової та медичної допомоги відправили завдяки міжнародним благодійним надходженням за посередництва посольств України у Словацькій Республіці, Швейцарії, Республіках Польща та Молдова. Долучилися й Центр української культури в естонської столиці Таллінні, Угорська екуменічна служба допомоги в Україні, Міжнародний благодійний фонд «Карітас» провінції Рієті та українські громади святого Миколая в місті Рієті. Надійшли й особисті пожертви від франківчан.
«До Центрів журналістської солідарності, які НСЖУ відкрила у Львові, Івано-Франківську та Чернівцях, за 50 днів роботи звернулися 196 журналістів з гарячих точок, – акцентував голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Серед найактуальніших потреб – фінансова допомога, захисне спорядження та аптечки, необхідність придбання й оренди техніки, пошуки роботи та місця для роботи. Є запити на тренінги і навчання. Уже 67 журналістів отримали захисне спорядження й аптечки, 64 медіапрацівники – фінансову допомогу, з технікою вдалося підсобити 46 журналістам. Трьом медіа вдалося відновити свою роботу. Відкрити Центри журналістської солідарності ми змогли за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів».
Фото з відкритих джерел.