Про це інформує Міністерство соціальної політики України на власній сторінці в мережі Фейсбук.
Захід присвячено Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону під гаслом "Інвестиції в людей, їхні знання і навички".
"Повномасштабний наступ та військова агресія росії стали справжнім жахом та випробуванням не лише для України, а й для всієї Європи. Зруйновано тисячі будинків, інфраструктуру, тисячі людей загинули або отримали каліцтво, кожного дня катастрофічно зростає безробіття, сотні сімей змушені покинути свій дім і переміститися всередині країни або виїхати за кордон. Незважаючи на активні бойові дії, уряд проводить заходи для забезпечення соціального захисту людей в Україні.
Від самого початку широкомасштабного воєнного вторгнення Мінсоцполітики спростило правила, щоб забезпечити евакуацію людей, виїзд на безпечні території, в тому числі осіб з інвалідністю, дітей. Зняли обмеження для ввезення гуманітарної допомоги. Частина економіки не працює, але ми продовжуємо нараховувати та фінансувати соціальні допомоги, пільги, субсидії", - зазначила Ольга Ревук.
Водночас було висловлено подяку європейським партнерам за безумовну підтримку України та українців, які були змушені покинути свої домівки через військову агресію росії і переміститися на територію ЄС.
За словами заступника міністра попри складну ситуацію в Україні вже сьогодні приймаються рішення про відбудову країни, нині розробляється План відновлення України. Необхідні будуть програми соціальних інвестицій, інвестицій у людей.
Такими програмами мають насамперед стати програми стимулювання підприємництва, адже допомога у започаткуванні власної справи може стати важливою складовою пакету стимулів для повернення українців, переміщених за кордон. Також за період активних бойових дій суттєво збільшилася кількість осіб з інвалідністю, зокрема з числа військовослужбовців. Тому проблема залучення осіб з інвалідністю до ринку праці та соціальної інклюзії стане надзвичайно актуальною в післявоєнний період. Це потребуватиме удосконалення політики у цій сфері, а також залучення додаткових інвестицій.
Також заступник міністра зазначила, що для українських зацікавлених осіб стало чудовою новиною, що остаточний варіант програми Interreg для Дунайського регіону на сім років як основного фінансового інструменту реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону передбачає:
- участь всієї території України в Програмі Дунайського регіону;
- виділення будь-якого потенційного фінансування ЄС з призупинених програм з росією та білоруссю для зміцнення транснаціонального співробітництва з Україною та Молдовою.
10-а Міжнародна конференція зацікавлених осіб Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону пріоритетного напряму 9 "Інвестиції в людей, їхні знання і навички" скликає представників європейських інституцій, міністерств, відповідальних за сфери освіти, праці та соціальних питань від країн Дунайського регіону, а також експертів та дослідників для обміну кращими практиками та баченням щодо подальших необхідних дій та інноваційних проектів. Цього року участь у конференції взяли представники урядів та соціальних партнерів 14 країн Дунайського регіону, зокрема Австрії, Німеччини, Румунії, Чехії, Угорщини, Словаччини, Болгарії та Молдови.
Від України в конференції взяли участь представники Мінсоцполітики, МОНу, та Мінекономіки, які є уповноваженими представниками в рамках пріоритетного напряму 9 Стратегії ЄС для Дунайського регіону "Інвестиції в освіту та перепідготовку".
Учасники конференції погодилися, що кризові часи вимагають більшої солідарності між державами - членами ЄС та сусідніми країнами, що задіяні в реалізації макрорегіональних стратегій та обговорення, як у найкращий спосіб використовувати наявні ресурси для допомогти регіонам відновитися, знайти рішення, які будуть підтримувати зайнятість і сталі економічні перетворення.
"Голос України".